صفحه اصلی | آشنایی با امام جمعه | آثار | دیدارها | خطبه ها | فهرست موضوعی | جهان اسلام | جهان | یادداشت | چندرسانه ای | برگزیده ها | پیوندها | ارتباط با ما |  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل حزب الله لبنان به تهدیدهای اسرائیل پاسخ داد

"سید حسن نصرالله" عصر جمعه گفت: طی روزهای گذشته در فلسطین شاهد بودیم که کابینه دشمن در حال اجرای مانوری در جبهه داخلی با نام "نقطه تحول 8" بود.
وی افزود: جبهه داخلی (رژیم صهیونیستی) همواره از صحنه جنگها دور بود ولی پس از جنگ ژوئیه جنگ به داخل مواضع دشمن کشیده شد.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: در جریان مانور شماری از مسؤولان اسرائیلی تهدیدهایی را علیه لبنان برای ارتکاب انفجارها و کوچاندن مردم مطرح کردند.
سید حسن نصرالله گفت: اینها بخشی از جنگ روانی است و جنگ روانی بخشی از سلاح دشمن برای به شکست کشاندن ملتهای عربی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی از همان لحظه تأسیس، بر قتل، انفجار و جنایت و کشتار استوار بوده است، و لبنانی ها و ملتهای منطقه همگی از این خصوصیتها و طبیعت خصمانه اسرائیل آگاهند.

* اعتراف صهیونیستها به قدرت مقاومت
سید حسن نصرالله خطاب به صهیونیستها تأکید کرد: دریافتید که ارتش شما شکست خورد، و اکنون با انجام این مانور می گویید که مقاومت می تواند به همه این مناطق که در آنها مانور انجام می شود، دست یابد .. این مانور اعتراف کامل به توانایی ها و قدرت مقاومت است.
دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: دورانی که اسرائیل منازل ما را ویران کند و منازلش باقی بماند دیگر پایان یافت. این امر در سال 2006 خاتمه یافت و آنچه که در راه است بسیار عظیمتر از شکست سال 2006 است.

* در صورت جنگ، میلیونها اسرائیلی را وادار به مهاجرت می کنیم
سید حسن نصرالله گفت: آشکارا به اسرائیل می گویم که در صورت تحمیل جنگ علیه لبنان، مقاومت نیز تهدید می کند که میلیونها اسرائیلی را به مهاجرت وادار خواهد کرد.

* از تهدیدهای اسرائیل نترسید
سید حسن نصرالله گفت: از جنگ و تهدیدهایتان نمی‌ترسیم، و اگر فکر می کنید که ما در قلمون مشغول هستیم باید بدانید که این امر چیزی را تغییر نمی دهد.
دبیرکل حزب الله لبنان به مردم این کشور گفت که از تهدیدهای رژیم صهیونیستی نترسند.

* آزادسازی عرسال مسؤولیت دولت و ارتش است
دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص عرسال و قلمون گفت: طی هفته های گذشته پرونده ای با قدرت در لبنان تحت عنوان شهر "عرسال" و ارتفاعات عرسال و اشغال این منطقه توسط تروریستها مطرح شد.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: از همان اول ما آشکارا گفتیم که هیچگاه به دنبال ورود به این شهر نبودیم، بلکه همواره می گفتیم که این شهر اشغال شده است و مسؤولیت آزادسازی آن برعهده دولت و ارتش لبنان است.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: ما همه ویژگی‌های کشور را می شناسیم.
وی ادامه داد: در ارتباط با پرونده ارتفاعات عرسال، موضع ما کاملا آشکار بود.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در اینجا مقابل نمونه‌ای از نفاق سیاسی و سوء استفاده خباثت آمیز از مسائل سیاسی قرار گرفتیم.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: برخی افراد نبردی را تحت عنوان نبرد شهر عرسال ایجاد کردند و به دفاع از آن پرداختند؛ آنان خیال می کنند که حزب الله می خواهد وارد شهر عرسال شود، درحالیکه این امر صحیح نیست و نفاق است.

سید حسن نصرالله گفت: ما تصمیم نداریم وارد شهر عرسال شویم، این شهر مسؤولیت ارتش و دولت است؛ و از هرکسی که به دنبال استفاده از این برگه برای ایجاد درگیریهای طایفه‌ای است، می خواهیم که از این کار دست بکشد.

* چرا نبرد در ارتفاعات قلمون و عرسال فوریت یافت
دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: در ارتباط با موضوع ارتفاعات عرسال، مسأله ای که باعث تعجیل امور در قلمون شد، حمله عناصر مسلح به مراکز ارتش سوریه و مقاومت بود. این کار تجاوزی مستقیم بود که باعث تعجیل نبرد قلمون شد، و این امر تقریبا در ارتفاعات عرسال نیز اتفاق افتاد. ما مهاجم نیستیم بلکه نیروهای مقاومت و آزادی بخش هستیم.
سید حسن نصرالله گفت: تجاوز جبهه النصره به ارتفاعات یونین، موجب فوریت بخشیدن به نبرد ارتفاعات عرسال شد. جنگ ادامه دارد. با تلاش نیروهای مقاومت، ده ها کیلومتر از اراضی اشغالی آزاد شده است و پیشروی بزرگ و مهمی نیز در ارتفاعات فلیطا صورت گرفت که این امر موجب حصول دستاوردهایی در روزهای آینده خواهد شد، و بدون هیچ بحثی، نیروهای مقاومت در ارتفاعات قلمون و یا عرسال در وضعیت برتری قرار دارند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما گفتیم که اگر دولت از مسؤولیت خود شانه خالی کند، اهالی بعلبک و هرمل از مسؤولیتهایشان دست نخواهند کشید و اکنون عشایر برای ایستادگی و جانفشانی اعلام آمادگی کرده اند.

* نیازمند همبستگی و حمایت هستیم و نه نیرو
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما اکنون در این مرحله نیازمند همبستگی و حمایت هستیم. ما نیازمند نیروی مبارز نیستیم زیرا برای دستیابی به هدف از امکانات کافی برخورداریم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: این مسأله اکنون نیازمند بسیج مردمی و یا فراخوان عمومی نیست. ما در صدد تشکیل گروهانها و یا بسیج مردمی نیستیم و از کسانی که ما را تأیید کرده و حمایت کردند، قدردانی می کنیم.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: نبرد ارتفاعات عرسال مأموریت ارتش لبنان را سبک می کند و از بار آن می‌کاهد، و اقداماتی را که از ارتش درخواست شده است، به صورت بسیار گسترده تسهیل می بخشد.
دبیرکل حزب الله لبنان درباره زمان و مدت نبرد ارتفاعات عرسال گفت: نبرد ارتفاعات عرسال آغاز شده است و ما به زمان مشخصی پایبند نیستیم .. ما به دنبال محقق ساختن هدف هستیم با کمترین تلفات بشری ممکن، و عجله‌ای در این زمینه نداریم.
سید حسن نصرالله افزود: از مسؤولان و دولت می خواهم که امور را جدی بگیرند و کسی که در انتظار تحولاتی در یمن، عراق و یا منطقه است دچار توهم شده و بر سراب تکیه کرده است.
* چه کسی داعش را به وجود آورد؟
دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص داعش گفت: عجیب این است که از بیش از یک سال قبل که داعش به وجود آمد، بحث و جدلهایی در خصوص اینکه چه کسی داعش را به وجود آورده است مطرح شد.
وی افزود: از آنجا که ما در دورانی به سر می بریم که در آن گمراه کردن افکار عمومی از طریق رسانه‌ها و مسائل سیاسی بسیار گسترده است، هنگامی که دو انفجار در عربستان صورت گرفت برخی رسانه ها ادعا کردند که ایران در پس پرده داعش قرار دارد.

وی با اشاره به ادعاها و اتهامات مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص نشر تشیع و همه مسائل مربوط به شیعیان گفت، آیا این عاقلانه است که گفته شود ایران در پس پرده داعش قرار دارد ؟!!
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این ادعاها کاملا بی اساس است و هیچ منطق و عقلی آن را نمی پذیرد. متهم کردن بشار اسد در این زمینه نیز موضوعی عجیب است. از مسائل خنده دار دیگر این است که طرح تأسیس داعش مربوط به من است !!  این سخنان بسیار سخیف است.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: برای توضیح و یادآوری می گویم که، داعش در واقع همان تشکیلات القاعده در عراق بود که ابوعمر بغدادی و چند نفر دیگر به نوبت سرکردگی آن را بر عهده داشتند. کاملا آشکار است که داعش همان القاعده است، که به دلیل اختلافات در فرماندهی در صحنه سوریه، از القاعده جدا شد.

سید حسن نصرالله افزود: همه دنیا می داند که آمریکا و عربستان و اطلاعات پاکستان القاعده را به وجود آوردند، و این موضوع در کتابها و تألیفهای بسیاری مطرح شده است.
سید حسن نصرالله ادامه داد: آمریکا، عربستان و پاکستان داعش را به وجود آورده اند و آمریکا به این موضوع اعتراف کرده است. کل دنیا می داند که داعش تهدید و خطر است و فقط مسیحیان و یا اقلیتها را تهدید نمی کند، بلکه برای کل دنیا خطرناک است. از آنجا که لبنان نیز بخشی از دنیا است، پس طبیعتا داعش نیز برای لبنان خطرناک است، و امروز می بینیم که داعش در مرزهای این کشور حضور دارد.
سید حسن نصرالله هشدار داد: داعش در ارتفاعات عرسال و داخل اراضی لبنان حضور دارد، به همین دلیل می خواهم که همگی در تشخیص دشمن همکاری کنیم.
وی افزود: کسانی که در حال جنگ با داعش هستند یعنی ایران و سوریه، به ایجاد داعش متهم شده اند؛ این درحالی است که دیگران درحال کمک به این گروه تروریستی و تسهیل فعالیتهای آن از طریق رسانه‌ها و فروش نفت (سرقت شده توسط داعش) و حمایت مالی از این گروه تروریستی هستند.
* تجاوز وحشیانه سعودی - آمریکایی به یمن را محکوم می کنیم
سید حسن نصرالله در خصوص تجاوز عربستان به یمن گفت: 72 روز از تجاوز به یمن می گذرد. درحالیکه این تجاوز کاملا آشکار است، هیچکس حتی به صورت منطقی حق اعتراض به نظام سعودی را ندارد، و عربستان با همه ابزارهای خود و از طریق تهدید تلاش می کند همه را ساکت کند، و نمی خواهد حتی یک نفر دهان خود را بگشاید و یک کلمه در اعتراض به این تجاوزگری سخن بگوید و از آن انتقاد کند.
* هیچکدام از اهداف تجاوز به یمن محقق نشد
سید حسن نصرالله تأکید کرد: ما هر لحظه این تجاوزگری وحشیانه سعودی – آمریکایی به مردم یمن را محکوم می کنیم. این موضع تازمانی که این تجاوز ادامه داشته باشد، تغییر نخواهد کرد و ادامه خواهد یافت.
وی با مطرح کردن سؤالی در خصوص آینده تجاوز عربستان به یمن، افزود: ویران‌گری، قتل و ریختن خون مردم بیانگر قدرت نیست.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: هیچکدام از اهداف اعلام شده (از حمله به یمن) محقق نشده است، و با وجود همه تأکیدهای عبدربه منصور هادی مبنی بر شرکت نکردن در گفتگو، اکنون او ناچار است که به ژنو برود زیرا این آخرین راه حل است.


١٠:٥١ - 1394/03/16    /    شماره : ٦٣٠١٥    /    تعداد نمایش : ٦٦٩خروج