صفحه اصلی | آشنایی با امام جمعه | آثار | دیدارها | خطبه ها | فهرست موضوعی | جهان اسلام | جهان | یادداشت | چندرسانه ای | برگزیده ها | پیوندها | ارتباط با ما |  چاپ        ارسال به دوست

تشابه کشتار در غزه و یمن از نظر نویسنده عرب
تشابه کشتار در غزه و یمن از نظر نویسنده عرب

یك نویسنده و تحلیلگر جهان عرب تجاوز نظامی ارتش سعودی را نظیر تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه توصیف و وجوه تشابه آنها را تشریح كرد.

منیب السائح نویسنده و تحلیلگر جهان عرب در مقاله ای به بررسی وجوه تشابه تجاوزگری نظامی ارتش سعودی علیه یمن با حملات تجاوزگرانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه پرداخت و نوشت: تجاوزگری سعودی علیه یمن وارد دومین ماه خود شد و باوجود جنایات های وحشیانه عربستان و محاصره همه جانبه از جمله جلوگیری از ورود مواد غذایی، آب و شیرخشك برای كودکان و دارو؛ اما هیچ نشانه ای از تسلیم شدن ملت یمن وجود ندارد.

با وجود شكست مفتضحانه ارتش سعودی در رسیدن به اهداف اعلام شده در دو ماه پیش هیچ نشانه ای نیز از صرف نظر كردن سعودیها از تجاوزگری و توقف آن وجود ندارد.

بیشترین نكته قابل توجه ناظران حملات سعودیها به ملت یمن همان تقلید كوركورانه نیروهای مسلح سعودی بویژه نیروی هوایی از شیوه ارتش رژیم صهیونیستی در تجاوز اخیرش علیه نوار غزه است. این امر تاحدودی بر این واقعیت صحه می گذارد كه مشاوران صهیونیست، سعودیها را در جنایت علیه ملت مظلوم یمن كمك می كنند.

بخشی از وجوه تشابه بین تجاوزگری سعودیها و صهیونیستها در موارد زیر دیده می شود:

- حمله هدفمند علیه غیرنظامیان برای مجازات آنها به خاطر حمایت از نیروهای انقلابی و مقاومت خود.

- اكثر قربانیان كودك و زنان هستند.

- ویران كردن ساختار زیربنایی.

- حمله گسترده به تصفیه خانه های آب، نیروگاه های برق، بیمارستانها، آمبولانس ها، مدارس، مساجد، بازارها و انبارهای مواد غذایی سازمان ملل.

- استفاده از سلاح های ممنوع شده در سطح بین الملل.

- تداوم 24 ساعته حملات هوایی.

- استفاده از بمب ها و موشك های با قدرت ویرانگری زیاد.

- نگرانی و ترس از ورود به مرحله حمله زمینی.

- اعمال محاصره هوایی، زمین و دریایی همه جانبه.

- جلوگیری از ورود شیرخشك، دارو و مواد غذایی.

- جلوگیری از خروج زخمی ها و آسیب دیدگان از غزه و یمن برای درمان.

- حمایت آشكار آمریكا از تجاوزگری.

- همدستی آشكار اعراب با متجاوز.

- استفاده از جنگ روانی از طرف امپراطوریهای رسانه ای.

- تفاوت آشكار بین قدرت و توانمندیهای تسلیحاتی دوطرف.

- استفاده از سازمان ملل و شورای امنیت به عنوان اهرم فشار علیه كسانی كه هدف تجاوزگری قرار گرفته اند.

- دعوت از مردم غزه و یمنی ها برای تسلیم شدن بی قید و شرط و توقف دفاع از خود.

- از بین بردن نظامی طرف مقابل به عنوان هدف تجاوزگری.

- اصرار مردم غزه و یمنی ها بر مقاومت تا پیروزی.

- شكست حملات هوایی در دستیابی به هریك از اهداف اعلام شده.

- تكیه مردم غزه و یمنی ها به خداوند و خودشان بدون انتظار هرگونه كمك از خارج.

این تشابه زیاد بین دو تجاوزگری سوالاتی را درباره طرفهای پس پرده به ذهن می آورد،  بویژه كه می دانیم نه رژیم صهیونیستی و نه عربستان نمی توانند بدون دستور ارباب آمریكایی خود حمله ای به راه بیاندازند. لذا همه دلایل نشان می دهد كه قاتل و خونریزی كه دیروز در پس پرده كشتار در غزه بوده همان كسی است كه امروز در پشت كشتار و جنایت آفرینی در یمن است.

اما تنها تفاوت در تجاوزگری علیه یمن و غزه این بود كه در جریان تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه صدای برخی كشورها بلند شد و آن را محكوم كردند اما درقبال تجاوزگری سعودی علیه یمن سكوت خفت باری بر جهان حاكم است.

اما درباره علل این سكوت اكثر كشورها باید گفت كه برخی با دلارهای نفتی سعودی تطمیع شده اند و تعدادی به شکلی خفت بار دنباله رو آل سعود و برخی نیز مزدور آمریكا هستند و تعدادی هم به علت رویكرد طائفه گری خود درقبال این جنایت های سعودی در یمن سكوت كرده اند، اما این امر تنها بر عزم و اراده ملت انقلابی و آزادیخواه یمن خواهد افزود.

 

سرهنگ ستاد شرف غالب لقمان سخنگوی نیروهای مسلح یمن این واقعیت را بیان كرد. وی گفت: ما هرگز بار دیگر به اطاعت عربستان سعودی و یا آمریكا در نمی آییم؛ حتی اگر تمام جهانیان گردهم آیند.


٠٩:١٠ - 1394/02/09    /    شماره : ٦١٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٢خروج