ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ١١ خرداد ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٢٣        شماره خبر: ١٠٠٠٩٧          پرینت

تقدیر مراجع و علما از حضور مردم در راه‌پیمایی روز قدس

شماری از مراجع عظام تقلید و علما، با حضور در راه‌پیمایی روز جهانی قدس در قم، ضمن محکومیت توطئه‌های رژیم اشغالگر قدس در فلسطین، از حضور حماسی و باشکوه مردم در این راه‌پیمایی تقدیر کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی» با تأکید بر این که موضوع فلسطین هرگز فراموش نمی‌شود، گفت: ابتکار امام خمینی(ره) در نام‌گذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس موجب شد با تکرار هر ساله راه‌پیمایی روز قدس، آرمان‌های فلسطین زنده بماند.

وی افزود: حضور باشکوه مردم ایران اسلامی و دیگر کشورهای جهان در راه‌پیمایی روز قدس، ضربه سنگینی به اسرائیل و توطئه‌های آنهاست.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی گفت: با هوشیاری ایجادشده، نسل‌های جدید آماده می‌شوند اسرائیل را از سرزمین‌های اشغالی بیرون کنند.

 

«آیت‌الله نوری همدانی»: طرح معامله قرن شکست خورده است

«آیت‌الله حسین نوری همدانی» نیز گفت: امروز مسلمانان جهان و همه آزادی‌خواهان، علاوه بر پیام به امریکا و صهیونیسم و دشمنان نشان دادند که معامله قرن، شکست خورده است.

معظم‌له افزود: امروز اسرائیل غاصب در حال احتضار است و به زودی قدس و سرزمین فلسطین از دست این رژیم جعلی نجات می‌یابند.

استاد درس خارج حوزه با بیان این که روز قدس، روز دفاع از فلسطینیان و آرمان‌های فلسطین است گفت: حضور گسترده مردم در راه‌پیمایی روز قدس نشان داد که مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین استوار و ثابت قدم هستند.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: امروز مسئله فلسطین، نخستین مسئله جهان اسلام است و به طور قطع مسلمانان در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی پیروز خواهند شد.

شایان ذکر است معامله قرن، طرحی است که همه قطع‌نامه‌های سازمان ملل درباره فلسطین مانند بازگشت مرزهای فلسطین به سال ۱۹۶۷و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را نادیده می‌گیرد.

خاطرنشان می‌شود طرح ضدفلسطینی معامله قرن، شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه «ابودیس» به عنوان پایتخت فلسطین است.

 

«آیت‌الله جوادی آملی»: همه باید سنگر فلسطینیان را حفظ کنند

همچنین «آیت‌الله عبدالله جوادی آملی» نیز بیان کرد: بر همه لازم است سنگر فلسطینیان را، که همان سنگر اسلام است، حفظ کرده، قدس را، که مانع تحقق اهداف دشمن شده است، بزرگ بشمارند.

وی افزود: سلام بر انبیا و اولیا، که بنیان‌گذاران کعبه و قدس هستند، سلام بر پیروان و راهیان انبیای الهی و ملت بزرگ ایران اسلامی، که پیام آسمانی امام امت را در روز قدس محترم شمردند.

وی ادامه داد: جریان ننگین معامله قرن، دو خطر و غده بدخیم ستم به مردمان و ستم به مکتب را به همراه دارد.

آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: طرح توطئه معامله قرن، هم ستم به فلسطینان و هم ستم به اصل مکتب یعنی اسلام است.

 

آیت‌الله اعرافی: نفی معامله قرن، پیام حضور مردم در راه‌پیمایی روز قدس است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز گفت: پیام امروز مردم ایران و مسلمانان جهان اسلام در راه‌پیمایی روز قدس، نفی معامله قرن است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی از حضور حماسی و باشکوه مردم ایران در این راه‌پیمایی تقدیر کرد و افزود: ترامپ و صهیونیست‌ها با طرح معامله قرن، به دنبال محو موضوع فلسطین هستند که حضور گسترده ملت ایران و دیگر ملت‌های جهان در راه‌پیمایی روز قدس، این طرح را نفی کرد.

وی اضافه کرد: پیام دیگر ملت ایران در این راه‌پیمایی آن است که تهدید و تحریم را با عنایت الهی پشت سر خواهیم گذاشت.

 

رئیس جامعةالمصطفی:توطئه جدید امریکا در قالب طرح معامله قرن خنثی می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی نیز در حاشیه راه‌پیمایی روز جهانی قدس در قم گفت: طرحی که امریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به همراه ارتجاع منطقه به عنوان معامله قرن دارند، به دنبال تجزیه ملت یکپارچه فلسطین و از بردن رفتن هویت ملت فلسطین است.

رئیس جامعه‌المصطفی افزود: مردم انقلابی جمهوری اسلامی ایران همراه با مسلمانان و آزادگان جهان اسلام، چهار دهه در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده‌اند و با حضور مردم در سراسر جهان، این توطئه جدید نیز خنثی خواهد شد.

وی گفت: وظیفه همه مسلمانان این است که مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام بدانند و آن را زنده نگاه دارند و زنده بودن این مسئله، به لطف حضور مردم، خوشبختانه ثابت شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی اظهار کرد: امروز نیز دنیا به چشم خود خواهد دید که مسئله قدس هیچ گاه از یاد ملت‌ها نخواهد رفت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل