ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢٤ خرداد ١٤٠٠      ساعت: ٠٦:٤٤        شماره خبر: ١١٧٤٠٦          پرینت

تدارک نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان برای برگزاری ویژه برنامه های دهه کرامت

گروه خبر: همزمان با میلاد کریمه اهل بیت(علیهم السلام) و آغاز دهه کرامت، برنامه های متنوعی در مدارس و مراکز نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان در قالب ویژه برنامه های علمی فرهنگی، با مشارکت گسترده طلاب و فضلا از ملل مختلف و فعالان تشکل های فرهنگی ، انجمن های علمی و کانون های دانش آموختگان، با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به همین منظور شورای برنامه ریزی دهه کرامت نمایندگی با حضور معاون فرهنگی- تربیتی و مدیر ارتباطات و بین الملل و مدیریت منابع انسانی تشکیل و ویژه برنامه هایی برای طلاب، دانش‌آموختگان، خانواده ها و کارکنان در محورهایی مانند تشرف به حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(علیه السلام) در آغاز دهه کرامت و در روز ولادت امام هشتم(علیه السلام) و زیارت خوانی، برگزاری مراسم و محافل جشن و نشست های علمی و تجلیل و تکریم برگزیدگان برنامه های رضوی و دیگر برنامه ها به شرح زیر تنظیم شده است:

 

تشرف دسته جمعی دختران جهان اسلام

همزمان با روز ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و روز دختر، جمعی از طلاب خواهر نمایندگی با در حرم مطهر رضوی و تشرف به محضر نورانی حضرت امام رضا(علیه السلام) در ویژه برنامه ای که به همین مناسب در نظر گرفته شده است، شرکت کردند.

 

وبینار بررسی عظمت وجودی حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

این نشست مجازی به همت مدرسه قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی برادران نمایندگی خراسان، با سخنرانی حجت الاسلام دکتر تحیّری برگزار شد.

 

نشست فرهنگی سیره عملی حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی مجتمع آموزش عالی خواهران نمایندگی المصطفی در خراسان نشست سیره عملی حضرت معصومه را با سخنرانی نماینده المصطفی در خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین صالح، به صورت وبینار مجازی برگزار نمود.

 

ویژه برنامه های ملیتی در حرم مطهر رضوی

معاونت فرهنگی- تربیتی نمایندگی المصطفی در خراسان با همکاری اداره زائرین غیرایرانی حرم مظهر رضوی و مشارکت گسترده تشکل های ملیتی، ویژه برنامه اجتماع بزرگ ملیتی را در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) برگزار می نماید. این ویژه برنامه با حضور کلیه طلاب و خانواده های آنان به صورت مجزا ویژه ملیت های پاکستان، عراق، افغانستان و افریقا و اجرای برنامه های متنوع شامل تلاوت قرآن توسط قاریان بین المللی ملیتی، اجرای گروه سرود نوجوانان و سخنرانان و مداحان ملیتی برگزار خواهد شد.

 

 تجلیل از خادمان علمی امام رضا(علیه السلام)

همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، از فعالیت های علمی پنجاه نفر از طلاب نمایندگی که در جهت نشر و گسترش سیره و معارف رضوی دارای آثار علمی  شامل پایان نامه، مقاله و هنری بوده اند، در مراسمی با حضور مسئولین آستان قدس رضوی تجلیل و قدردانی خواهد شد.

 

فراخوان خاطرنویسی زیارت و دل‌نوشته به امام رضا(علیه الاسلام)

معاونت فرهنگی- تربیتی نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، همزمان با دهه کرامت، مسابقه خاطره نویسی زیارت و دل‌نوشته به امام رضا(علیه السلام) را برگزار می نماید. طلاب و خانواده های آنان می توانند خاطرات و دل‌نوشته های خود را با موضوع زیارت و امام رضا(علیه السلام) تا ۱ تیرماه به معاونت فرهنگی- تربیتی ارسال نمایند.

 

ویژه برنامه های مدرسه قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی برادران نمایندگی

۱. نشست «بررسی نقش زنان در تبیین ولایت» با سخنرانی حجت الاسلام قادری؛ ۲. نشست «تبیین رضایتمندی از زندگی به سبک رضوی» در روز یکشنبه ۳۰ خرداد ساعت ۱۳ با سخنرانی مدیر مدرسه عالی قرآن و حدیث؛ ۳. کرسی مجازی تلاوت قرآن کریم در روز سه شنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۳  با حضور قاری بین المللی و نفر اول جشنواره قرآنی و حدیثی المصطفی از عراق؛ ۴. وبینار «بررسی آداب مناظره در سیره حضرت رضا(علیه السلام)» در روز سه شنبه ۱ تیرماه ساعت ۱۳:۱۵ با سخنرانی حجت الاسلام پوراسکندری، از مهم‌ترین برنامه های مدرسه قرآن و حدیث مجتمع برادران نمایندگی خراسان در دهه کرامت است.

همچنین برگزاری جشنواره تبلیغ مجازی با موضوع دهه کرامت، بازدید از منازل طلاب، فضاسازی محیطی مدرسه و انتشار محتوای های روزانه در فضای مجازی و کانال مدرسه از دیگر ویژه برنامه‌‌های این مدرسه به شمار می رود.

شایان ذکر است تشرف دسته جمعی کارکنان و هیئت علمی نمایندگی به محضر حضرت رضا(علیه السلام)، شب شعر ملل، جشن های ولادت در خوابگاه ها و مجتمع مسکونی، اجرای طرح زیارت نیابتی ملل، ویژه برنامه های متنوع تشکل های فرهنگی از ملیت های مختلف، تولید کلیپ و محتواهای معارف رضوی در فضای مجازی و فضاسازی محیطی، از دیگر برنامه های نمایندگی در دهه کرامت است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل