ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١٢:٠٥        شماره خبر: ٩٩٠١٠          پرینت

جانشین ریاست جامعةالمصطفی تشریح نمود؛

اختلافات مبنایی نظام حاکم بر غرب و گفتمان انقلاب اسلامی

«حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» ضمن اشاره به اختلافات فکری و مبنایی گفتمان جمهوری اسلامی و نظام حاکم بر امریکا و غرب، گفت: کسانی که ایران را به خشونت متهم می‌سازند، همان‌هایی هستند که اسلام را دین خشونت معرفی می‌کنند.

گروه خبر: «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور»، جانشین ریاست جامعةالمصطفی در دیدار هیئتی از استادان و فرهیختگان اندونزی، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع استادان و پژوهشگران این کشور، به مبانی اختلافی گفتمان جمهوری اسلامی ایران با امریکا و نظام غرب اشاره نمود و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران و نظام حاکم بر ایالات متحده امریکا اختلاف فکری و مبنایی دارند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، وی با اشاره به این که نظام فکری جمهوری اسلامی ایران دربردارنده گفتمان اسلامی و برخاسته از قرآن، سنت نبوی(ص) و سیره عترت رسول‌الله(ص) است، خاطرنشان کرد: کسانی که ایران را به خشونت متهم می‌کنند، همان‌هایی هستند که اسلام را دین خشونت معرفی می‌نمایند، زیرا قوانین ایران و تصمیم‌های سیاسی ما، همه برگرفته از کلام خداوند و احادیث اسلامی است.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با بیان این که غرب حق ندارد هیچ گاه در امور کشورها دخالت نماید، خاطرنشان کرد: مردم خود تصمیم‌گیر آینده سرزمینشان هستند؛ غارت اموال سرزمین‌های اسلامی به دست غرب، از مهم‌ترین دلایل اختلاف جمهوری اسلامی و غرب است و ایران براساس آموزه‌های الهی، حمایت از مظلوم را بر خود واجب می‌داند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور با تأکید بر این که جمهوری اسلامی هیچ گاه با امریکا هم‌پیمان نخواهد شد، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی هیچ گاه امریکا و غرب را در ظلم به کشورها همراهی نمی‌کند و همیشه حمایت از مظلومین جهان را، که وظیفه‌ای دینی و الهی است، سرلوحه اقدامات خود قرار خواهد داد.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با تأکید بر این که استدلال تقابلی ما با رویکردهای غرب، بر محور منطق و عقل استوار است، تصریح کرد: دوری از اسلام، جزو انتظارات غرب از ایران است تا بدین وسیله جمهوری اسلامی در برابر خوی استکباری امریکا و غرب ساکت مانده، چتر حمایتی خود را از مظلومین جهان دور نماید.

وی با بیان این که غرب با بهره‌برداری از امکانات رسانه‌ای، موج سنگینی ضد جمهوری اسلامی راه انداخته است، خاطرنشان کرد: با وجود همه مشکلات، جمهوری اسلامی هیچ گاه از رسالت‌های الهی خویش دست نخواهد کشید و با اعتقاد به وعده‌های الهی، هیچ هراسی از گستره دشمنی‌های نداشته، بی‌شک، امریکا در این مسیر شکست سنگینی متحمل می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور اختلاف در حوزه‌های فکری و نظری را از دیگر بسترهای اختلافی گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان غرب دانست و یادآور شد: غرب فلسفه حقوق، اقتصاد و سیاست را مبتنی بر امور مادی ترسیم نموده، در حالی که مبنا و فلسفه علوم در نگاه انقلاب، بر اندیشه اسلامی و الهی استوار است. جمهوری اسلامی ایران، علوم را با اعتقاد به ماوراء‌الطبیعه فراگرفته، آموزش می‌دهد.

وی استفاده از تجربیات بشر و قرار دادن آن را در خدمت فلسفه علوم، از تأکیدات گفتمان انقلاب اسلامی برشمرد و اذعان داشت: در گفتمان حاکم بر جمهوری اسلامی، دین امری فردی و اجتماعی است که سعادت دنیا و آخرت را توأمان مورد توجه قرار می‌دهد؛ با آموزه‌های دینی می‌توان بهترین اقتصاد، حکومت و جامعه انسانی را تشکیل داد.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با بیان این که گفتمان غربی، جمع دین و دنیا را برنمی‌تابد، اظهار داشت: این اختلافات سبب شده است جمهوری اسلامی، هیچ گاه زیر بار فلسفه علوم مبتنی بر نگاه غربی نرود و خود را ملزم به تدوین فلسفه علوم از منظر اسلام بداند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور به زمان‌بر بودن حوزه اسلامی‌سازی علوم اشاره نمود و یادآور شد: اندونزی با مردمانی عاقل، ضمن گرایش به اسلام و محبت اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، فرهیختگانی تربیت نموده است که در گستره تاریخ، همواره به دنبال عملیاتی‌سازی فلسفه علوم از نگاه اسلامی بودند.

«اسماعیل رومدان» نیز در ادامه این دیدار، ضمن تقدیر از مهمان‌نوازی ملت ایران، با بیان این که در سفر به این کشور، ایران را وطن دوم خویش یافتم، خاطرنشان کرد: اشتراکات فرهنگی ایران و اندونزی فرصت‌های بسیاری برای افزایش تعاملات علمی و فرهنگی ایجاد نموده است؛ این ارتباطات بی‌تردید، تأثیرات بسزایی در جهان اسلام خواهد داشت.

مدیر دانشکده حقوق دانشگاه حسن‌الدین اندونزی، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه حسن‌الدین جاکارتا، این دانشگاه را از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های غیردولتی اندونزی عنوان کرد.

وی، در بخش پایانی سخنان خود، به جریان رسانه حاکم بر جهان اشاره نمود و یادآور شد: غول رسانه‌ای حاکم بر جهان، ملت‌های مختلف را از کشف واقعیت‌های ایران اسلامی بازمی‌دارد. این سیل عظیم رسانه‌ای، همسو با خاستگاه‌های صهیونیسم جهانی، ایران‌هراسی را در دستور کار خویش قرار داده، از ابزارهای جدید ارتباطی بهره‌برداری می‌کند.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل