مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٧      ساعت: ١٠:٢٤        شماره خبر: ٩٤٧٨٩          پرینت

آیت الله اعرافی در دیدار با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

دشمن همزمان به دنبال فروپاشی اقتصادی، مباحث امنیتی و حوزه دفاعی است

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که جامعه المصطفی طرح های متعدد اقتصادی را به مجموعه های ذی ربط ارائه نموده است، گفت: حوزه های علمیه خود را موظف می داند تا با همراهی و همکاری بخش های مرتبط در راستای نهادینه سازی فرهنگ تعاون نقش آفرینی نماید.

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که جامعه المصطفی طرح های متعدد اقتصادی را به مجموعه های ذی ربط ارائه نموده است، گفت: حوزه های علمیه خود را موظف می داند تا با همراهی و همکاری بخش های مرتبط در راستای نهادینه سازی فرهنگ تعاون نقش آفرینی نماید.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی در دیدار با مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته تعاون اظهار داشت: دشمن در شرایط موجود، هدفگذاری های مختلفی از جمله فروپاشی اقتصادی، مباحث امنیتی و حوزه های دفاعی را به صورت همزمان هدفگذاری و در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه با تأکید بر این که نظام اداری ما در این شرایط باید، هوشمند، باانگیزه، فعال، گره گشا و همراه مردم باشد، خاطرنشان کرد: فائق آمدن بر شرایط کنونی، نیازمند نظام اداری مردمی، دلسوز، فنی، همراه و جهادی است.

وی ضمن تأکید بر جایگاه قم در پیشگامی و سرآمدی نظام های فعال اداری، اظهار داشت: غلبه بر مشکلات و پیشرفت اقتصادی در گرو تقویت هم افزایی و همراهی روز افزون بخش های خصوصی و تعاونی ها با یکدیگر و مردم است.

آیت الله اعرافی برخورداری از نگاه نو و جدید را لازمه گذر از شرایط پیش رو دانست و اذعان داشت: گره اصلی در توسعه تعاونی ها بحث فرهنگ سازی است؛ در این میان نیازمند همدلی و همراهی نهادهایی مثل حوزه علمیه و مجموعه های فرهنگی هستیم.

وی با بیان این که متأسفانه سیستم های آموزش و پروش، دانشگاه، حوزه علمیه و نظام های فرهنگی، فرهنگ تعاون و تولید خدمات تعاونی و نیز روح هم افزایی را تولید نمی کنند، اذعان داشت: باید فرهنگ تعاون در جامعه را نهادینه نماییم؛ چرا که تعاون مظهر پیشرفت و عدالت است.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: حوزه های علمیه خود را موظف می داند تا با همراهی و همکاری بخش های مرتبط در راستای نهادینه سازی فرهنگ تعاون نقش آفرینی نماید.

رئیس جامعه المصطفی با تأکید بر این که آموزش مهارت افزایی و فرهنگ سازی کارآفرینی تعاونی، را باید جدی بگیریم، اذعان داشت: ضمن توجه روز افزون نسبت به قشر کارگر جامعه به عنوان ستون اقتصاد کشور، باید به نیازهای فرهنگی و جایگاه اجتماعی این عزیزان اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به این که جامعه المصطفی طرح های متعدد اقتصادی را به مجموعه های ذی ربط ارائه نموده است، اذعان داشت: توسعه گردشگری مذهبی و دینی با حفظ نظام فرهنگی ایران اسلامی، از مهمترین طرح های اقتصادی ارائه شده جامعه المصطفی به شمار می رود.

آیت الله اعرافی در پایان ضمن تأکید بر این که حوزه علمیه آمادگی دارد، تا در توسعه فرهنگ تعاون در عرصه های اجتماعی و کارآفرینی تعاونی نقش آفرینی نماید، خاطرنشان کرد: باید نخبگان و محصلان دانشگاهی را با ظرفیت فعالیت های تعاونی آشنا نماییم.

تعاونی ها، نزدیک ترین شکل مدیریت اقتصادی، به عدالت اجتماعی و اقتصاد اسلامی

دکتر مصطفی کاویانی نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت بخش های مختلف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، اظهار داشت: طرح اشتغال روستایی یکی از موفق ترین طرح های اجرا شده در این مجموعه می باشد.

وی در ادامه با اشاره به این که از طرح مهارت آموزی در روستاها استقبال خوبی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در دانشگاه ها، تربیت دانشجویان به سمت پشت میز نشینی سوق پیدا کرده، نیاز به اشتغال صنعتی کمتر مورد توجه قرار می گیرد؛ از این رو در بخش مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، با هدف گذاری ها فاصله زیادی داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با تأکید بر این که نیازمند پشتیبانی از فعالیت های تعاونی به ویژه در مقوله های فرهنگ سازی هستیم، خاطرنشان کرد: تعاونی ها، نزدیک ترین شکل مدیریت اقتصادی، به عدالت اجتماعی و اقتصاد اسلامی است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل