ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠      ساعت: ١٣:١٠        شماره خبر: ١١٦٢٧٢          پرینت

گزارش برگزاری بیست‌وششمین دوره جشنواره قرآنی و حدیثی در مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی

گرو خبر: بیست و ششمین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعةالمصطفی همزمان با دیگر مراکز جامعةالمصطفی، در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی برگزار گردید.

این جشنواره در دو بخش مهارتی در قالب رشته های شفاهی و بخش معارفی در قالب رشته های کتبی برگزار شد.

در این دوره از جشنواره اجرای امور مربوط به رشته های حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۱۵ جزء قرآن کریم، حفظ ثلث نهج البلاغه، حفظ صحیفه سجادیه و رشته قرائت ترتیل به اداره قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی بنت الهدی واگذار گردید که هماهنگی های لازم برای برگزاری این دوره با بخش های خواهران نمایندگی های جامعةالمصطفی (اصفهان، مشهد، گرگان، آشتیان، تبریز، جامعةالزهرا-س-، مدرسه الحوراء) صورت پذیرفت.

در این دوره از جشنواره رشته قرائت ترتیل قرآن کریم متفاوت از سال های گذشته برگزار گردید؛ با توجه به حضور نیافتن طلاب در مجموعه های آموزشی و به دلیل ارتباط و انس بیشتر آنان با کلام الهی، رشته ترتیل در بخش مقدماتی در سه مرحله با فاصله زمانی، برگزار شد. در هر مرحله، آیات برگزیده اعلام گردید و شرکت کنندگان فایل صوتی خود را ارسال نمودند. پس از دریافت فایل های صوتی در هر مرحله از مسابقه، داوری آن توسط دو نفر از خواهران داور تأییدشده انجام شد.

شایان ذکر است که در این دوره از جشنواره، ۳۵۰ نفر ثبت نام نمودند.

براساس سیاست ستاد برگزاری جشنواره مبنی بر آموزش محور بودن مسابقات شفاهی، تمهیدات لازم به منظور تشکیل گروه های آموزشی مجازی برای راهیافتگان به مرحله نیمه نهایی انجام شد و با افزایش فرصت برای ارسال فایل های صوتی به مدت چهل روز و با دعوت از استاد راهنما، شرکت کنندکان کار آموزشی خود را آغاز نمودند.

مرحله نیمه نهایی این دوره از جشنواره در رشته قرائت ترتیل قرآن کریم به صورت غیرحضوری برگزار گردید. در این مرحله، آیات تعیین شده به راهیافتگان اعلام و راهیافتگان در بازه زمانی مشخص شده فایل های صوتی خود را ارسال نمودند. در این مرحله تعداد ۲۷ فایل از کلیه نمایندگی های جامعةالمصطفی در بخش طلاب و استادان خواهر دریافت شد و فایل های دریافتی برای داوری در اختیار داوران این مرحله قرار گرفت و نتایج آن به ستاد برگزاری اعلام گردید.

مرحله مقدماتی بیست و ششمین جشنواره قرآنی و حدیثی در رشته های حفظ (حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۱۵ جزء، حفظ صحیفه سجادیه، حفظ نهج البلاغه) به صورت هماهنگ در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و دیگر نمایندگی ها و براساس دستورالعمل ستاد برگزاری جشنواره به صورت حضوری برگزار گردید. پس از برگزاری این مرحله، فایل های صوتی و تصویری شرکت کنندگان از دیگر مراکز دریافت و به صورت متمرکز مورد داوری قرار گرفت.

مرحله نهایی بیست و ششمین جشنواره، که هر ساله به صورت حضوری در قم برگزار می گردید، به دلیل شرایط بیماری و محدودیت های آن، به صورت متمرکز نبود و طلاب راه یافته برای ضبط فیلم و صوت، در نمایندگی های مربوط به خود حضور یافتند و به اجرای برنامه پرداختند.

در این مرحله، مسابقات در سه مرکز مشهد، اصفهان و قم برگزار گردید که طلاب نمایندگی آشتیان برای ضبط برنامه در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی حضور یافتند. همچنین مسابقات با حضور مجری (کارشناسان قرآنی) و ناظران به صورت همزمان و هماهنگ برگزار گردید.

این مرحله در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با حضور طلاب شرکت کننده از مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، جامعةالزهرا(س) و نمایندگی آشتیان در دو رشته حفظ کل، حفظ پانزده جزء و ترتیل قرآن کریم با حضور هادی حفظ و ناظر برگزار شد.

با توجه به انجام ضبط تلاوت های راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره و آماده سازی فایل های دریافتی همه مراکز، دعوت از داوران مرحله نهایی جشنواره انجام یافت و انجام داوری این مرحله از جشنواره با چهار داور به صورت حضوری در قم و در مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و دو داور به صورت غیرحضوری (آنلاین) از مشهد و تهران به مدت پنج ساعت صورت پذیرفت.

در این مرحله از جشنواره، طلاب دیگر مراکز جامعةالمصطفی نیز به صورت آنلاین شاهد اجرای مراسم بودند.

شایان ذکر است اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآنی و حدیثی نیز در سالن قدس مجتمع جامع امام(ره) با حضور تعدادی از حائزین رتبه و تعداد محدودی از مهمانان با رعایت اصول بهداشتی برگزار گردید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل