ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٠      ساعت: ١٣:٠٤        شماره خبر: ١١٦٨٩٤          پرینت

برگزاری نماز عید سعید فطر در نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان

گروه خبر: مراسم نماز عید سعید فطر به امامت و سخنرانی حجت‌الاسلام ‌والمسلمین صالح، نماینده جامعةالمصطفی در خراسان، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار گردید.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین صالح در خطبه‌های عبادی- سیاسی این نماز، با اشاره به تحولات اخیر در جهان اسلام و حادثه بسیار تلخ در افغانستان و شهادت تعدادی از دانش‌آموزان در غرب کابل و همچنین به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان در فلسطین به دست اسرائیل و رژیم غاصب و غیرمشروع صهیونیستی، ضمن انتقاد شدید از سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی، حقوق بشر و پاپ و جهان مسیحیت در برابر این جنایات اظهار داشت: امروز - متأسفانه- جهان اسلام مورد هجوم استکبار، صهیونیسم و تروریست‌های تکفیری قرار گرفته است که به اسم اسلام و مسلمانی نوجوانان را به خاک و خون می‌کشند و همه باید بدانند همه اینها در امریکا و اسرائیل طراحی شده و مورد حمایت استکبار جهانی است.

وی یکی از راه‌های مقابله با این جنایت‌ها را اتحاد جهان اسلام و مذاهب اسلامی حول مشترکات اسلام مانند کعبه واحد، رسول واحد و قرآن واحد، ضد دشمن مشترک دانست و گفت: آن کسی که بین شیعه و سنی اختلاف‌افکنی می‌کند، برخلاف مشی رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله) عمل می نماید و همه باید بدانند که نباید کسی به مقدسات مذاهب اسلامی و خلفا و همسران پیامبر(صلی الله علیه و آله) توهین کند و این گناه بزرگی است و افراطیون در شیعه و اهل‌سنت - هر دو- محکوم هستند و همه باید مقدسات را حفظ کنند.

نماینده جامعةالمصطفی در خراسان راه دوم نجات جهان اسلام را مقاومت، جهاد و شهادت معرفی و امام حسین(علیه‌السلام) را الگوی مقاومت و شهادت در راه دفاع از اسلام برشمرد و گفت: جهاد و شهادت تنها راه مقابله با دشمن است و گفت وگو، سازش و مذاکره با این دشمن معنا ندارد و بعضی کشورهای اسلامی، که با اسرائیل رابطه دیپلماتیک برقرار کرده اند، خیانتکاران به امت اسلامی هستند و نتیجه این صلح با اسرائیل صدها موشک است که بر سر کودکان و زنان مظلوم غزه ریخته می‌شود و خانه‌ها را ویران می‌کند و راه قرآن، جهاد و مبارزه با دشمنان اسلام است که سفارش می‌کند که در این مبارزه صبور باشید و خسته نشوید و در راه خدا جهاد کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح در ابتدای سخنان خود، با اشاره به خطبه‌ای از امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) درباره عید سعید فطر اظهار داشت: عید فطر، روزی است که در آن برای کسانی که اطاعت و بندگی خدا را کردند، روز پاداش و برای کسانی که معصیت خدا را کردند، روز عذاب الهی است و بر‌اساس این، امام علی(علیه‌السلام) این روز را به‌روز قیامت تشبیه کردند و می‌فرمایند: و هو اشبه بیوم قیامکم؛ این روز شبیه‌ترین روز به ‌روز قیامت است. فکر کنید الان صحنه روز قیامت و پایان یک ماه روزه‌داری است و قیامت، پایان یک سال عمر.

وی ادامه داد: امام(علیه السلام) در پاسخ به این پرسش که «این روز چگونه شبیه قیامت است؟» فرمودند: وقتی از منازل خود خارج می‌شوید و برای نماز گزاردن به سوی مصلای نماز حرکت می‌کنید، مانند خروجتان از قبرهاست و رفتنتان به ‌سوی پروردگار و با ايستادن در جايگاه نماز در برابر پروردگارتان می‌ایستید و بازگشتتان به ‌سوی منازلتان مانند داخل شدن شما به بهشت برين است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح در تبیین فراز دیگری از این خطبه، با اشاره به اجر و مزد خداوند برای روزه‌داران در ماه رمضان گفت: طبق این روایت، ملکی در روز آخر ماه رمضان ندا می‌دهد: هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته‌تان آمرزيده شد. پس به فکر آينده خويش باشيد که چگونه بقيه ايام را بگذرانيد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل