ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٠      ساعت: ١٩:٠٦        شماره خبر: ١١٦٩٧٨          پرینت

در دیدار کارکنان معاونت ارتباطات و بین‌الملل با رئیس جامعةالمصطفی عنوان شد

روابط عمومی، حلقه وصل سازمان با جامعه مخاطبان است

گروه خبر: دیدار صمیمانه کارکنان معاونت ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی و مدیران ارتباطات و بین‌الملل مراکز صفی جامعةالمصطفی با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، پیش از ظهر امروز در سازمان مرکزی المصطفی برگزار شد.

رئیس جامعةالمصطفی در ابتدای این دیدار، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(علیهم‌السلام)، خاطرنشان کرد: در این روزها شاهد حوادث تلخی در جهان اسلام هستیم، به ویژه در فلسطین اشغالی اتفاقات ناگواری در حال روی دادن است و مردم بی‌پناه فلسطین، در حالی قربانی جنایات رژیم صهیونیستی هستند که مجامع جهانی، سکوت و بی‌عملی را در برابر این جنایات در دستور کار خود قرار داده‌اند. علما، شخصیت‌های دینی و فرهنگی و حرکت‌های مردمی و نخبگانی وظیفه دارند در قبال این جنایات ساکت نمانند.

رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، با تبریک فرارسیدن روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی به همه فعالان جامعةالمصطفی در این حوزه، ابراز داشت: جامعةالمصطفی ساختار و هویتی بین‌المللی دارد و همه فعالیت‌های آن از این رویکرد بهره‌مند هستند، ولی معاونت ارتباطات و بین‌الملل به صورت خاص در این حوزه مسئولیت دارد و عهده‌دار جایگاه ویژه‌ای در شاکله و منظومه فعالیت‌های المصطفی است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و خدمات دست‌اندرکاران معاونت ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی، تصریح کرد: جامعةالمصطفی به عنوان نهاد علمی بین‌المللی، باید تصویری متناسب با این ماهیت نیز از خود ارائه نماید. پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و غیرعلمی، که البته تا حدی در همه مراکز علمی دنیا کم و بیش وجود دارد، نباید بر این تصویر خدشه‌ای وارد نماید.

رئیس جامعةالمصطفی ترسیم تصویری درست و واقعی از جامعةالمصطفی را از وظایف مهم اداره‌کل روابط عمومی جامعةالمصطفی دانست و گفت: در این زمینه باید محصولات مناسبی طراحی گردد که بیانگر جنبه‌های علمی، دانشگاهی، بین‌المللی و فرهنگی جامعةالمصطفی در ابعاد مختلف باشد. ماهیت المصطفی باید در طراحی پایگاه‌های اینترنتی جامعةالمصطفی، تولید و عرضه محتوا و نوع ادبیات آن به خوبی تجلی یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی روابط عمومی را حلقه وصل سازمان با جامعه مخاطبان خواند و یادآور شد: روابط عمومی، فن و مهارت است و فعالان در این حوزه باید از آموزش کافی برخوردار باشند؛ بنابراین، ضروری است در مورد توسعه، روزآمدسازی و دانش‌فزایی نیروهای انسانی توجه لازم صورت پذیرد.

رئیس جامعةالمصطفی با تأکید بر اهمیت توسعه ارتباطات علمی برای هر سازمان دانشگاهی، یادآور شد: عضویت در اتحادیه‌های دانشگاهی، مهم و ضروری است و البته استفاده از ظرفیت‌های عضویت در این اتحادیه‌ها نیز امر مهم دیگری به شمار می‌رود که باید برای استفاده از آن برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، در ادامه این دیدار، به بیان توصیه‌ها و نکاتی درباره وظایف و فعالیت‌های معاونت ارتباطات و بین‌الملل و ادارات‌کل آن پرداخت.

گفتنی است در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر قنبری، معاون ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، ابراز داشت: جامعةالمصطفی هدفی مهم و معرفتی را در قالب فعالیت‌های علمی و دانشگاهی دنبال می‌نماید و باید بکوشیم معاونت ارتباطات و بین‌الملل، به عنوان پیشران، جامعةالمصطفی را در این مسیر یاری نماید.

وی ادامه داد: رئیس جامعةالمصطفی همواره بر اهمیت معاونت ارتباطات و بین‌الملل تأکید داشته است و امیدواریم نکات و رهنمودهای ایشان در این جلسه، در قالب شیوه‌نامه اجرایی، در معاونت ارتباطات و بین‌الملل مورد استفاده قرار گیرد.

معاون ارتباطات و بین‌الملل المصطفی، با اشاره به فرارسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(علیهم‌السلام)، خاطرنشان کرد: جریان‌های تکفیری از صدر اسلام تاکنون در برابر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) قرار داشته و انواع عداوت و دشمنی‌ها را در حق مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) روا نموده‌اند. دعا می‌کنیم با ظهور حضرت ولی‌عصر(عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف)، این عداوت‌ها و ظلم‌ها ریشه‌کن گردد.

شایان ذکر است در بخشی از این جلسه آقایان شهیدی، مدیرکل امور بین‌الملل، الله‌اکبری، مدیرکل روابط عمومی، طاهری، مدیر امور تشریفات، ملکی، مدیر دفتر همکاری بین‌الملل، خانم زاملی، مدیر ارتباطات و بین الملل مجتمع آموزش عالی بنت الهدی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ بکایی، مدیرکل امور دانش‌آموختگان و حجت‌الاسلام مرادی دولت آبادی، مدیر ارتباطات و پذیرش مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی دقایقی به ارائه نظرات و گزارش فعالیت‌های مجموعه تحت مدیریت خویش پرداختند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل