ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠      ساعت: ١١:١٧        شماره خبر: ١١٧١٧٦          پرینت

در دیدار هیئت نمایندگی جامعة‌المصطفی در خراسان با معاون ارتباطات و بین‌الملل تأکید شد

تلاش برای جلوه‌گری دستاوردهای جامعةالمصطفی در عرصه پژوهش

گروه خبر: هیئتی از نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، با حضور در دفتر معاونت ارتباطات و بین‌الملل، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر قنبری دیدار و درباره تعاملات همه‌جانبه و راهکارهای بهبود همکاری گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر قنبری، معاون ارتباطات و بین‌الملل، در دیدار هیئت نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، ضمن اشاره به تجربیات صفی و ستادی حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح و خدمات ارزشمند ایشان در نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، خاطرنشان کرد: جامعةالمصطفی ظهور و بروز در اذهان و واقعیت دارد. آنچه در اذهان ظهور و بروز دارد، به دو صورت اعمال می‌شود که معرفی شدن جامعةالمصطفی به عنوان چهره علمی، اصل بر تمام شئون است.

وی به عضویت جامعةالمصطفی در اتحادیه‌های بین المللی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: جامعةالمصطفی، دانشگاهی بین المللی است که تمام همت خویش را بر ارائه محتواهای علمی- آموزشی در گستره جهانی متمرکز نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر قنبری، در ادامه، گزارشی از چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران و نمایندگان جامعةالمصطفی ارائه و تأکید کرد: دستاوردهای جامعةالمصطفی باید در عرصه پژوهش، به ویژه قطب‌های زبانی، پژوهش‌های فاخر علمی و ترجمه به‌روزترین نظرات و یافته‌های دانشی، بیش از پیش جلوه نماید.

معاون ارتباطات و بین‌الملل معرفی ظرفیت‌های دانشی و فعالیت‌های علمی جامعةالمصطفی را بسیار مهم ارزیابی نمود و خاطرنشان ساخت: معرفی چهره علمی جامعةالمصطفی، ارائه محتواهای دانشی و پوشش رویدادهای پژوهشی در مجموعه باید بر فعالیت‌های دیگر اولویت داشته باشد.

وی، در ادامه، به ظرفیت‌های بایسته نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان اشاره و تصریح کرد: نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان می‌تواند قطب علمی و آموزشی فاخری داشته باشد و با تمرکز بر مطالعات ادیان و مذاهب، رویکرد علمی خود را در قالب‌های متعددی مانند تأسیس پژوهشکده و پژوهشگاه‌ها به پیش ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر قنبری، با اشاره به اینکه نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان ضمن تقویت بنیه‌های پذیرشی، می‌تواند در عرصه ارتباطات بین‌المللی، دفتر نمایندگی کشورهای شرق آسیا را نیز پوشش دهد، بیان کرد: برآنیم در حوزه مدیریت‌های بین‌المللی، نقش جدی به نمایندگی‌های داخل کشور اعطا کنیم و میزهای منطقه‌ای را با مشارکت نمایندگی‌ها راه‌اندازی نماییم.

معاون ارتباطات و بین‌الملل، با بیان اینکه در حوزه پذیرش، می‌توان از تجربیات ساختار اداری و سازمانی خارج کشور بهره برد و از تجربیات موفق دانشگاه‌های‌ معتبر بین‌المللی در این زمینه استفاده کرد، اظهار داشت: شایسته است برنامه‌ریزان حوزه پذیرش، از ظرفیت استادان استفاده نمایند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صالح نیز هدف از حضور معاونان و مدیران نمایندگی خراسان را در قم، آشنایی با ظرفیت‌های صف و ستاد و هم‌افزایی روزافزون درون‌سازمانی توصیف نمود و با بیان اینکه در این سفر، جلسات کارشناسی مختلفی با مسئولان مجتمع‌های تخصصی جامعةالمصطفی برگزار نمودیم، تصریح کرد: هر یک از مجتمع‌های آموزشی، از ابتکارات و تحولات ناظر به ظرفیت‌ها بهره می‌برند و تجربیات این عزیزان راه‌گشا خواهد بود.

نماینده جامعةالمصطفی در خراسان به ظرفیت‌های فراوان نمایندگی جامعةالمصطفی در مشهد مقدس اشاره نمود و یادآور شد: نمایندگی جامعةالمصطفی بیش از دو‌هزار طلبه شاغل به تحصیل دارد و پانزده عضو هیئت علمی و دویست استاد مدعو با ما همکاری می‌نمایند.

وی ادامه داد: نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان به دلیل همجواری با بارگاه ملکوتی امام رضا(علیه‌السلام)، از ظرفیت جهانی برخوردار است و با همکاری آستان قدس رضوی(علیه‌السلام) توانسته است به موفقیت‌های فراوانی دست یابد. به دلیل برخورداری از موقعیت ممتاز در مشهد، نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان می‌تواند به قطب جهانی جامعةالمصطفی در حوزه‌های علمی و فرهنگی تبدیل شود.

نماینده جامعةالمصطفی در خراسان، با بیان اینکه نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان توانست در دوران شیوع کرونا، به خوبی از ظرفیت‌های فضای مجازی بهره ببرد، ابراز نمود: وضعیت اقلیم مشهد و حوزه فاخر آن، می‌تواند قوه محرکی برای جهش علمی و فرهنگی نمایندگی جامعةالمصطفی در حوزه جهانی به شمار رود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صالح، با اشاره به اینکه بسیاری از دانش‌آموختگان نمایندگی در امور علمی و فرهنگی فعالیت گسترده‌ای داشته‌اند، اظهار داشت: اداره ارتباطات و بین‌الملل نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، فعالیت‌ گسترده‌ای در زمینه شناسایی دانش‌آموختگان دارد. در این زمینه، افزون بر ارائه آموزش‌، بسته‌های ویژه تخصصی برای ارتقای سواد رسانه‌ای و حضور قوی دانش‌آموختگان در فضای مجازی تنظیم نموده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان قطب رسانه‌ای جامعةالمصطفی به شمار می‌رود، بیان کرد: تولیدات رسانه‌ای نمایندگی، این مجموعه را به کانونی برای تولید معارف اسلامی در عرصه جهانی تبدیل نموده است. تأسیس استودیوهای تخصصی رسانه‌ای و فعال‌سازی آن در نمایندگی، ظرفیت عظیمی پیش روی المصطفائیان گشوده است.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صالح با تأکید بر اینکه تجهیز استودیوهای رسانه‌ای می‌تواند تأثیرات عمیقی بر مخاطبان بگذارد، خاطرنشان کرد: تجهیز استودیو‌های رسانه‌ای موجب می‌شود ظرفیت خوبی برای ایجاد ارتباط و بهره‌برداری علمی از مهمانان ویژه آستان قدس و دیگر نهادهای علمی و فرهنگی فراهم شود.

نماینده جامعةالمصطفی در خراسان، در بخش پایانی سخنان خود، با بیان اینکه راه برای نقد و ارائه نظرات و دیدگاه‌های متفاوت باز است، تصریح نمود: حضور دانش‌آموختگان در جوامع گوناگون، می‌تواند تأثیرات عمیقی در تقویت دیپلماسی علمی و عمومی داشته باشد و قرابت ملت‌ها را با یکدیگر افزایش دهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل