ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢ تير ١٤٠٠      ساعت: ١١:٥٤        شماره خبر: ١١٧٦١٤          پرینت

رئیس جامعةالمصطفی در افتتاحیه ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی تصریح کرد

جامعةالمصطفی؛ بسترساز آموزش علوم حوزوی و دینی به خواهران

گروه خبر: ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، با حضور رئیس، معاونان و مسئولان جامعةالمصطفی و مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی و برخی از بزرگان حوزه و دانشگاه افتتاح شد.

پس از قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در افتتاحیه ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، ضمن تبریک و تهنیت سالروز میلاد خجسته و مسعود امام رضا(علیه‌السلام)، افتتاح این مجموعه را در چنین روز مبارکی به فال نیک گرفت و اظهار داشت: خدا را شاکریم که این بنای علمی فاخر، در چنین روزی افتتاح می‌شود و ان‌شاءالله با عنایت امام رئوف(علیه‌السلام)، سالیان طولانی منشأ نشر و جریان یافتن معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در عالم خواهد بود.

رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، به کلام امام رضا(علیه‌السلام) اشاره نمود که فرمودند: «خداوند رحمت کند کسی را که امر ما را احیا کند. امر ما زمانی احیا می‌شود که علوم ما را یاد بگیرند و به دیگران بیاموزند، زیرا اگر مردم زیبایی سخنان ما را بدانند، از ما تبعیت خواهند کرد.» و اظهار داشت: بی‌شک، جامعةالمصطفی یکی از مصادیق این حدیث شریف است.

وی از همه افرادی که در بنای این مجموعه علمی- آموزشی زحمات فراوانی متقبل شدند، مخصوصاً خیرین محترم، سپاسگزاری کرد و با اشاره به فازهای دیگر آن اعم از خوابگاه، مسجد و مجموعه فرهنگی، ابراز نمود: بی‌تردید، جامعةالمصطفی یکی از حسنات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. انقلاب اسلامی، آثار و حسنات و برکات زیادی داشته است که یکی از آنها، ایفای نقش انکارناپذیر در گسترش فرهنگ اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است و یکی از مهم‌ترین مراکزی که به این امر اهتمام جدی دارد، جامعةالمصطفی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اشتیاق زائدالوصفی برای یادگیری معارف ناب اسلامی در جهان شکل گرفت، خاطرنشان ساخت: از دیرباز، حوزه علمیه فراجغرافیایی و فراملیتی بود، ولی آنچه در جامعةالمصطفی دیده می‌شود، مدینه بی‌بدیلی است و نمونه‌ای با این کمیت و کیفیت در حوزه علمیه سراغ نداریم.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به حضور دانش‌پژوهانی از بیش از صد ملیت در جامعةالمصطفی برای یادگیری معارف ناب اسلامی، بیان کرد: یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی، گسترش آموزش‌های علوم اسلامی و حوزوی به خواهران است؛ پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کمتر نمونه آموزش‌های حوزوی را میان خواهران شاهد بودیم، ولی امروز شاهد حرکت علمی گسترده در جامعه بانوان در داخل و خارج کشور هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، با اشاره به جمعیت فراوان خواهران مشتاق یادگیری علوم اسلامی در جامعةالمصطفی، تأثیر فرهنگی آنان را در جای جای عالم بسیار زیاد برشمرد و ابراز داشت: تاکنون، چندین‌هزار نفر در مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی دانش‌آموخته شده‌اند و در سراسر عالم مشغول ارائه خدمات فرهنگی هستند.

رئیس جامعةالمصطفی، در ادامه، از مجموعه‌‌های آموزشی ویژه خواهران در نمایندگی المصطفی در استان خراسان، گلستان، اصفهان، آشتیان و مراکز دیگر سخن به میان آورد و خاطرنشان ساخت: یکی از مشکلات ما، ضعف جامعةالمصطفی از نظر فضاهای زیرساختی است؛ با توجه به اشتیاق فراوان برای یادگیری معارف ناب اسلامی، باید برای برطرف‌سازی این ضعف بسیار بکوشیم. تسهیل شرایط برای دانش‌پژوهان، یکی از مسائل بسیار مهم و ضروری به شمار می‌رود و جامعةالمصطفی در این مسیر گام‌های مثبتی برداشته است.

وی، با اشاره به وجود ضعف‌های زیرساختی در بخش خواهرانِ جامعةالمصطفی، تصریح کرد: به همت رئیس پیشین جامعةالمصطفی، این زمین برای خواهران و برادران در نظر گرفته و برای بهره‌برداری از آن برنامه‌ریزی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در پایان، با اشاره به آغاز کار احداث این مجتمع از سال ۹۴، از تسریع روند ساخت آن در سال‌های اخیر سخن گفت و با بیان اینکه احداث و تکمیل ساختمان خوابگاهی، مسجد و مجموعه فرهنگی نیز در دست اقدام است،  ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله مجموعه‌ای در خور شأن طلاب جامعة‌المصطفی فراهم شود.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی، رئیس مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی اجمالی از فعالیت‌های مجتمع ارائه کرد.

همچنین حضور کاروان «زیر سایه خورشید» متشکل از برخی از خادمان آستان مقدس امام رضا(علیه‌السلام)، که حامل پرچمی از بارگاه ملکوتی امام رئوف(علیه‌السلام) بودند، زینت‌بخش این مراسم بود.

مولودی‌خوانی ذاکر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و اجرای گروه سرود «شکوفه‌های مهد هدی»، از مهد کودک مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، بخش دیگری از این مراسم بود.

افتتاح ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی با حضور رئیس جامعةالمصطفی، آیت‌الله حسینی بوشهری و دیگر مسئولان، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی و بخش‌های مختلف ساختمان، پایان‌بخش مراسم بود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل