ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢ تير ١٤٠٠      ساعت: ١٢:٥٦        شماره خبر: ١١٧٦١٨          پرینت

آیت‌الله حسینی بوشهری در افتتاحیه ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی:

المصطفائیان، تأثیرگذاران حرکت بزرگ علمی در جهان هستند

گروه خبر: با حضور رئیس، معاونان و جمعی از مسئولان جامعةالمصطفی و مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی و برخی دیگر از بزرگان حوزه علمیه قم، ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی افتتاح شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری در افتتاحیه ساختمان جدید مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی، در سخنانی، ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت ثامن‌الحجج(علیه‌السلام)، المصطفائیان را تأثیرگذاران حرکت بزرگ علمی در جهان برشمرد و با تشکر از زحمت‌کشان این نهاد علمی بین‌المللی، به روایاتی از ائمه اطهار(علیهم‌السلام) اشاره کرد که مدال افتخاری برای مدیران، استادان و طلاب جامعةالمصطفی به شمار می‌رود.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه، حضور دانش‌پژوهان فراوان در جامعةالمصطفی را انقلابی در انقلاب اسلامی نامید و المصطفی را کعبه آمال مشتاقان یادگیری معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) برشمرد و اظهار داشت: امام رضا(علیه‌السلام) در روایتی فرمودند: هر کس وظایف خود را در قبال مؤمنان به خوبی انجام دهد، مورد مباهات خداوند و فرشتگان خواهد بود.

وی افزود: در جامعةالمصطفی، جامعه ایمانی متشکل از بیش از صد ملیت گرد هم آمده‌اند تا از معارف اصیل اسلامی بهره‌مند شوند و المصطفائیان یکی از مصادیق این حدیث گهربار هستند.

رئیس جامعه مدرسین، با بیان اینکه گاهی، به دلیل کینه دشمنان، جامعةالمصطفی مورد نامهربانی قرار می‌گیرد، از افتخار خویش در همراهی با المصطفی در سال‌های طولانی سخن به میان آورد و تصریح کرد: رؤسا، مدیران، استادان و زحمت‌کشان جامعةالمصطفی به نیازهای جامعه مؤمنان اهتمام می‌ورزند و از این رو، خدا و فرشتگان به آنان مباهات می‌نمایند.

آیت‌الله حسینی بوشهری، در ادامه، حدیث دیگری از امام رضا(علیه‌السلام) بیان کرد و ابراز داشت: حضرت ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) در حدیث دیگری تصریح می‌فرمایند: هر گاه برای شما پیشامد سختی رخ داد، از ما کمک بخواهید. بدین ترتیب، مجموعه جامعةالمصطفی و هر مجموعه‌ای که به امر مؤمنان اهتمام دارد و داشته‌های خویش را در طبق اخلاص بگذارد، مورد مباهات خدا و فرشتگان است و به فرموده امام رضا(علیه‌السلام)، هر گاه مشکلی در این مسیر رخ دهد، باید از اهل‌بیت(علیهم‌السلام) استمداد طلبید، زیرا اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) مشکل‌گشا هستند.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه، در ادامه، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با المصطفائیان اظهار داشت: امام رضا(علیه‌السلام) می‌فرمایند: اگر کسی علوم ما را فراگیرد و به مردم ارائه دهد، مردم محاسن کلام ما را درمی‌یابند و از آن پیروی می‌کنند. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نیز در دیدار طلاب غیرایرانی به اشتیاق غیرمسلمانان در جهان برای یادگیری معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) افزون بر مؤمنان اشاره نمودند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر رسالت جهانی و بین‌المللی جامعةالمصطفی در ارائه معارف اصیل اسلامی به جهانیان، قم را پایگاه این رسالت جهانی عنوان کرد و در ادامه، خاطرنشان ساخت: امام باقر(علیه‌السلام) نیز در حدیثی تصریح می‌فرمایند: علم پاکی را پیدا نمی‌کنید، مگر علمی که مربوط به اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه، در بخش دیگری از سخنانش، به حدیثی از امام صادق(علیه‌السلام) اشاره کرد و اظهار داشت: دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی، از مخاطبان این حدیث هستند؛ امام صادق(علیه‌السلام) در حدیثی می‌فرمایند: کسی که می‌خواهد وارد دین شود، اگر به واسطه پیشنهاد جمعی وارد دین شد، همان جمع می‌توانند او را از دین خارج کنند، اما اگر به واسطه قرآن و سنت وارد دین شد، دیگر کسی نمی‌تواند او را از مسیر حق منحرف کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری، در پایان، خدمت‌رسانی در مسیر رو به پیشرفت جامعةالمصطفی را برنامه‌ریزی برای گسترش هر چه بیشتر آموزه‌های ناب اسلامی برشمرد و حضور در جامعةالمصطفی را گامی برای آشنایی با معارف اسلامی دانست و مراحل پس از نظام اسلامی را دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی عنوان کرد.

شایان ذکر است در این مراسم، از برخی از یاوران جامعةالمصطفی در تحقق اهداف عالی پیش رو تقدیر شد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل