ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩      ساعت: ١٠:٥٥        شماره خبر: ١١٥٩١١          پرینت

نشست مشترک رئیس جامعةالمصطفی و رئیس سازمان علمی- فرهنگی آستان قدس رضوی(ع)

گروه خبر: رئیس جامعةالمصطفی و رئیس سازمان علمی- فرهنگی آستان قدس رضوی(ع) نشست مشترک برگزار کردند.

در این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، با اشاره به جایگاه ویژه حوزه علمیه مشهد ابراز داشت: این جایگاه در ظل و ذیل عنایات حضرت ثامن‌الحجج(ع) شکل گرفته و از جایگاه والایی بین حوزه‌های علمیه برخوردار است.

وی افزود: نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) در کنار این حوزه کهن و بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، جایگاه ویژه و برجسته‌ای دارد و باید مورد توجه مدیران و برنامه‌ریزان قرار گیرد و لازم است با نگاه راهبردی و استراتژیک به این نمایندگی توجه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به اهداف سفر هیئت رئیسه به این نمایندگی خاطرنشان ساخت: هدف از این سفر، علاوه بر مباحث و مسائل جاری، بررسی نگاه بلند و چشم‌اندازی برای آینده نمایندگی است تا افق بلندی را در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و پشتیبانی و زیرساختی در نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان ترسیم نماییم.

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به فرصت بی‌نظیر ارتباط با آستان قدس رضوی(ع) و زمینه بهره‌مندی از آن اظهار داشت: دانشگاه رضوی(ع)، دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، بنیاد پژوهش‌ها و... فرصت ویژه و ظرفیت فوق‌العاده‌ای است که در بخش‌های علمی و پژوهشی وجود دارد و می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی را در عرصه بین‌الملل، از دیگر ظرفیت‌های ارزشمند در همکاری‌های دوجانبه دانست و تصریح کرد: امروز این ظرفیت بزرگ برای همکاری‌های دوجانبه بیش از پیش فراهم گردیده است و عزم جدی برای توسعه این همکاری‌ها در آستان قدس و جامعةالمصطفی وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی با اشاره به نقش نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) در ایجاد زمینه‌ها و توسعه همکاری‌ها بیان داشت: عرصه‌های متنوع و گسترده‌ای وجود دارد که باید به همت بخش‌های مختلف جامعةالمصطفی پیگیری شود و مورد توجه قرار گیرد.

وی، در پایان، اظهار داشت: ظرفیت آستان قدس رضوی(ع) محدود به مشهد نیست و عرصه فعالیت آن در سراسر کشور و همچنین در عرصه بین‌الملل وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت عظیم و دائمی در توسعه فعالیت‌های بین‌الملل و تأثیرگذار استفاده کرد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مهدوی‌مهر، رئیس سازمان علمی- فرهنگی آستان قدس رضوی(ع)، ضمن خیر مقدم به رئیس و اعضای هیئت رئیسه جامعةالمصطفی و ارائه توضیحاتی در خصوص بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی(ع)، به تبیین ظرفیت‌های موجود در سازمان علمی- فرهنگی آستان قدس پرداخت و افزود: با توجه به اینکه فعالیت جامعةالمصطفی بین‌المللی و خارج از مرزهای کشور است، می‌توانیم اقدامات ارزشمند و مهمی در جهت ارتقای سطح علمی و آموزشی طلاب انجام دهیم.

وی، در ادامه، اظهار امیدواری کرد که موارد مطرح‌شده، در آینده در قالب تفاهم‌نامه مشترک بین آستان قدس رضوی(ع) و جامعةالمصطفی به ثبت برسد.

در پایان، نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) ضمن بیان ظرفیت‌های متنوع جامعةالمصطفی و آستان قدس و بیان نمونه‌های متعدد همکاری‌های نمایندگی جامعةالمصطفی و آستان قدس در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای اظهار داشت: افتخار جامعةالمصطفی و طلاب عزیز از ملل مختلف این است که در کنار بارگاه نورانی امام رضا(ع) و زیر پرچم باعظمت آن امام همام حضور دارند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل