ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٠      ساعت: ٠٧:٢٠        شماره خبر: ١١٦٩١٤          پرینت

وبینار بصیرتی «ضرورت نجات قدس شریف از چنگال صهیونیسم»

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم در وبینار بصیرتی «ضرورت نجات قدس شریف از چنگال صهیونیسم» مطالبی عنوان کرد که در ادامه، خلاصه‌ای از آن تقدیم می شود:

 

امام خمینی(قدس سره) اظهار داشتند همین که ما می گوییم «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر امریکا»، برای آنها مرگ می آورد. این حرف امام راحل در اوج شکوفایی رژیم بود، ولی همان گونه که می بینیم، امروز اسرائیل در حال فرپاشی است و به حرف امام(قدس سره) بیشتر پی می بریم.

در سال ۱۸۹۸م یک گروه یهودی افراطی حزبی تشکیل دادند به نام صهیونیه (برگرفته از نام کوه صهیون که مسجدالاقصی شریف در دامنه آن قرار دارد و مکانی مقدس برای همه ادیان است و قبله اول مسلمانان و مهبط بسیاری از انبیا بوده است).

در سوره اسراء آیه شریفه «سبحان الذی اسرا بعبده لیلا من المسجدالحرام الی المسجدالاقصی...» به اهمیت این قبله شریف اشاره کرده است.

این حزب خبیث صهیونیه با حمایت انگلیس تفرقه افکن تا سال ۱۹۴۸م، در پنجاه سال وارد سرزمین فلسطین شد و آن سرزمین را سرزمین موعود خودشان خواندند و خود را قوم برگزیده خدا قلمداد کردند که بقیه باید در خدمت آنها باشند و از رود نیل تا دریای مدیترانه و بالاتر را (که شامل بیش از دوازده کشور جهان می شود) سرزمین خود خواندند و آنها کمتر از شش درصد از سرزمین فلسطین را خریدند و ویران کردند و مالک شدند و دولت صهیونیه را تشکیل دادند.

از سال ۱۹۴۸م تا سال ۱۹۶۷م، در بیست سال به شدت کار کردند و این شش درصد را به کل خاک فلسطین تسری دادند و همه را اشغال کردند و پرچم اسرائیل را به جای پرچم فلسطین قرار دادند.

در سال ۱۹۶۷م، اسرائیل رسمیت خود را اعلام کرد؛ کل فلسطین را اشغال نمود و «هل من مبارز» سرداد که کشورهای عربی سکوت کردند. البته حرکت هایی از کشورهای عربی بروز کرد، ولی خنثی شد.

در سال ۱۹۷۸م، قرار داد ننگینی بین کشورهای عربی و اسرائیل بسته شد که به قراداد کمپ دیوید (صلح اعراب و اسرائیل) معروف شد.

هنوز شاه در ایران حاکم بود و امام(قدس سره) به پاریس رفته بودند و تظاهرات و راهپیمایی ها را از آنجا رهبری و هدایت می کردند. وقتی رادیو تهران خبر قرارداد را داد، شعارشان شد «مرگ بر سه مفسدین؛ کارتر و سادات و بگین» و امام(قدس سره) هم از درایت مردم تشکر کردند که سراغ شیطان بزرگ رفتند. چند ماه بعد شاه فرار کرد و ۲۲ چمدان از طلاها و اموال مردم را به مصر برد و دو هفته بعد امام راحل وارد ایران شدند.

همه فکر می کردند که وقتی امام(قدس سره) وارد ایران بشوند و بر صندلی قدرت بنشینند، تب و تاب مبارزه با رژیم اسرائیل فروکش خواهد کرد و دست از این شعارها خواهد برداشت؛ مانند مردان دیگر سیاست در دیگر نهضت ها، ولی این طور نشد؛ برای نمونه، مردم در مصر به محمد مرسی از حزب اخوان المسلمین، که شعارهای خوبی می داد، رأی دادند؛ وی شعار داد که قرارداد با اسرائیل را قطع می کنم و با ایران و کشورهای دیگر روابط خوبی برقرار می‌نمایم، ولی پس از رئیس جمهور شدنش بلافاصله از امریکا عذرخواهی کرد و روابط با اسرائیل را تقویت نمود و سفیرش رفت پابوس اسرائیلی ها و پیام سرت سلامت به آنها ارسال کرد. در عوض وقتی با اکراه به ایران آمد، اصلاً با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ملاقات نکرد و ضد سوریه شعار داد و رفت و سپس زندانی شد و همانجا مرد.

مبارزه با اسرائیل و به رسمیت نشناختن آن، از شعارهای اصلی بود و تا آخر و تا این زمان در اهداف مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ثابت مانده است.

اکنون، دو طیف فکری در ایران وجود دارد: طیفی اکثریتی که همراه با نظر امام(قدس سره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، آزادی سرزمین های اشغالی را می خواهند و معتقدند نباید با اسرائیل کنار بیاییم.

اقلیتی هم هستند که برخلاف طیف اکثریت، همه مشکلات را به این می رسانند که ما باید با استکبار کنار بیاییم و رسماً این مطلب را جا انداخته اند که همه مشکلات ما با کنار آمدن با اسرائیل و امریکا حل می شود. آنان رسماً شعار می دهند که همه این بدبختی های ما به دلیل امریکاستیزی است، ولی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تصریح نمودند که مقاومت هزینه دارد، ولی سازش بیش از آن هزینه خواهد داشت.

 

اگر می گوییم 

اگر ایران را با مصر مقایسه کنیم، می بینیم مصر با استکبار از اول کنار آمد و ایران به مخالفت برخاست؛ اکنون مصر تمام برنامه های خود را با اسرائیل هماهنگ می کند و در فضاحتی عجیب به سر می برد، به طوری که حق ندارد حتی یک سلاح از خودش داشته باشد، در حالی که امروز جمهوری اسلامی حرف اول را در اقتدار منطقه ای می زند و قدرت اول موشکی و نظامی است. این وضعیت مصر، درست همان وضعیت زمان شاه بود؛ وضعیتی که استکبار در حال حاضر هم به دنبال رخداد آن است. امروز روابط ما با بلوک شرق براساس حکمت رهبر فرزانه است، زیرا این روابط براساس اقتدار ما رقم خورده است، نه امتیازدهی و پذیرش سلطه.

امروز برای آزادسازی قدس شریف براساس احادیث و اصول اسلامی گام برمی داریم، در تبعیت از احادیث، مانند حدیثی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) که فرمودند: «مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ؛ كسى كه [شب را] صبح كند و به سرنوشت مسلمانان [بی اعتنا بوده و] اهتمام به خرج ندهد، مسلمان نيست».

بحث ما، قضیه فلسطین و قبله گاه مسلمین است، نه افراد. فلسطینیان اهل بیت(علیهم السلام) را واجب التعظیم می دانند و نماز بدون سلام به اهل بیت(علیهم السلام) را نماز نمی دانند. از سویی، با کمک چند صد نفر از منافقین و تجهیزات مفصل تبلیغات دروغینی به انحای مختلف انجام می دهند و جعل شایعه می کنند و باید به این تبلیغات حساس بود.

امام(قدس سره) بیان کردند: شما یک میلیارد مسلمانید؛ اگر هر مسلمانی یک سطل آب بر سر اسرائیل بریزند، آب آنها را به دریا می ریزد، ولی تسلط اسرائیل بر کشورهای مسلمان و خودباختگی دولت های آنها، مانع از اتحاد و تشکیل جبهه یکپارچه شده است.

مردم این کشورها مسلمان اند، ولی دولت ها اسلام امریکایی دارند و امام خمینی(قدس سره) لبه تیز حملاتشان را گذاشتند روی اسلام امریکایی و منظورشان از اسلام امریکایی، اسلام عربستان وهابی بود؛ اسلام دگم مزدورانه و خبیث وهابیت و پس از امام راحل، جانشین خلف ایشان، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کنار مبارزه با اسلام امریکایی، مبارزه با تشیع انگلیسی را سر دادند، زیرا استکبار روی برخی افراد کار کرد و جنبه برائتی شیعه را تقویت نمود.

تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که تصریح کردند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، بیانی در پاسخ به حرف نخست وزیر وقت اسرائیل بود، و گرنه هر کس با شرایط منطقه آشنا باشد، می داند که اسرائیل خیلی زودتر از اینها از بین خواهد رفت، ‌چرا که بنیان های آن متزلزل شده است و در مقابل مقاومت کم آورده اند.

کاش پیام منیع مقام شامخ ولایت را می فهمیدیم که تصریح کردند: هزینه سازش بیشتر از مقاومت است. کاستی ها عمدتاً از نظام و انقلاب نیست، بلکه در اثر مدیریت هاست و ما با انتخاب نادرست، به این ناکارآمدی دامن می زنیم.

لزوم آزادسازی قدس شریف به تبع منویات امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، جزو اهداف اصلی و کلان انقلاب است و اکثریتی به این قائل اند و مقاومت را مؤثر می دانند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل