ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠      ساعت: ١١:٥٧        شماره خبر: ١١٧٥١٦          پرینت

در سالروز تأسیس نمایندگی المصطفی در خراسان عنوان شد

ظرفیت نمایندگی خراسان برای قطب علمی فرهنگی در جهان اسلام

حجت الاسلام و المسلمین صالح به مناسبت سالروز تأسیس نمایندگی خراسان در جمع پرسنل و اعضای هیئت علمی نمایندگی بیان داشت: باتوجه به برنامه بلند مدت ایجاد تحول و تبدیل نمایندگی خراسان به یک قطب علمی، فرهنگی و معنوی در سطح جهان اسلام ، طرح اولیه ایجاد شهرک علمی و بین المللی المصطفی ص در مشهد در حال بررسی است و امیدواریم این نمایندگی در آینده از فضای فیزیکی متناسب با جایگاه و رسالت جهانی خود برخوردار شود. 

رئیس نمایندگی المصطفی خراسان افزود: افتخار این نهاد معظم این است که در کنار امتیاز منحصر به فرد همجواری با عالم آل محمد(ص)، به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزشی، پژوهشی و تربیتی المصطفی پس از قم، بیشترین نقش را در پرورش، کادرسازی و زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) در جهان اسلام دارد.

رئیس نمایندگی جامعه المصطفی ص در خراسان ضمن تقدیر از مؤسسان و دست اندرکاران سابق این نمایندگی به عنوان سکان‌داران خدوم و مخلص این مجموعه گفت: ما از همه افرادی که از ابتدای تأسیس و نضج این مجموعه فاخر،زحمات شبانه روزی فراوانی کشیده‌اند صمیمانه قدردان و سپاسگزاریم و این قدرشناسی و نام نیک نسبت به خدمتگزاران گذشته باید در مجموعه استمرار داشته باشد.

 

ضرورت ایجاد تحول در بخش های مختلف علمی و تربیتی نمایندگی

وی در خصوص ضرورت ایجاد تحول در بخش های مختلف علمی،  آموزشی،  فرهنگی تربیتی و رفاهی طلاب عنوان کرد: ما در این نمایندگی باید تحولی در تراز یک مجموعه اهل بیتی رقم بزنیم و در این راستا همه افراد در هر جایگاهی در این حرکت رو به رشد و تحول آفرین نقش اساسی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین صالح افزود: ما در بحث آموزش به دنبال یک تحول آموزشی هستیم که این امر فقط به عهده معاونت آموزش نیست و همه اجزاء مجموعه اعم از گروه های علمی تربیتی ، اساتید و اعضای هیئت علمی و مدیران مدارس در تحقق این رسالت سهیم هستند.

وی با اشاره به محورهایی از برنامه هایی آینده نمایندگی برای تحول آفرینی در نمایندگی گفت: از اولین اولویت‌های ما در طرح تحول، نخبه گزینی در حوزه جذب اساتید ممتاز و جذب طلاب مستعد و تقویت بنیه علمی طلاب است.

رئیس نمایندگی جامعه المصطفی ص در خراسان اضافه کرد: نظارت بر روند آموزش و حفظ کیفیت آموزشی در همه بخش‌های آموزشی ، ارزیابی مستمر اساتید وگروه های علمی ، بررسی و نظارت بر محتوای جزوات درسی اساتید، بررسی دقیق کیفیت سوالات و آزمون های درسی، کیفیت بخشی در امتحانات غیرحضوری، به روز رسانی شیوه های تدریس اساتید، نیز از جمله مواردی هستند که باید در طرح تحول نمایندگی پیگیری و اجرا شوند.

وی با اشاره به اینکه بحث رشته‌های فعال در نمایندگی یکی از ارکان‌ تحول آموزشی است اظهار داشت: ترسیم یک نقشه راه برای تنظیم رشته‌ها بر اساس اقتضائات و نیاز ملیت ها از اولویت های برنامه ریزی علمی آموزشی آینده نمایندگی است .

حجت الاسلام والمسلمین صالح در خصوص ضرورت تقویت وارتقای سطح فعالیت های علمی اساتید تصریح کرد: با توجه به تعداد قابل توجه اساتید و اعضای هیات علمی باید در رشد کمی و کیفی برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی در طول سال آن هم با مسئولیت اساتید اقدام جدی صورت گیرد . همچنین در بحث پژوهش، باید در دو محور پژوهش‌های بنیادی و پژوهش‌های نیاز محور ورود کنیم.

 

ایجاد شهرک علمی و بین المللی المصطفی در مشهد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات نمایندگی در خصوص فضای فیزیکی و تشریح اقدامات صورت گرفته جهت رفع آن اظهار داشت: براساس مصوبه هیئت رئیسه المصطفی در سفر سال ۱۳۹۹ به مشهد مقدس ، طرح اولیه ایجاد شهرک علمی بین المللی المصطفی ص در مشهد در حال بررسی است  و با رایزنی صورت گرفته با نهادهایی مانند آستان قدس رضوی و جهاد کشاورزی و با حمایتهای سازمان مرکزی در قم، این نمایندگی نیز به زودی ازفضای فیزیکی متناسب با جایگاه ورسالت جهانی خود بهره مند شود.

رئیس نمایندگی جامعه المصطفی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه تدوین سند راهبردی نمایندگی اظهار داشت: سند ابتدایی راهبردی خراسان به عنوان اولین نمایندگی در المصطفی ص در حال نهایی سازی است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح در پایان پیرامون حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات خاطر نشان کرد: خطوط اصلی و رسالت امت شریف ایران و همه ما در المصطفی بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی که همواره تاکید بر مشارکت حداکثری و انتخاب افرادی مومن ، انقلابی ، دارای سابقه روشن و مثبت مدیریتی و خدمتگزار نموده اند می باشد .ش


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل