ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ١٢ تير ١٤٠٠      ساعت: ١٥:٥٧        شماره خبر: ١١٧٧٨٠          پرینت

در گفت وگوی اختصاصی با دبیر جشنواره شیخ طوسی تصریح شد

ترویج و تشویق فرهنگ پژوهشگری در المصطفی؛ یکی از اهداف جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی

دبیر بیست‌وسومین دوره جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی، در گفت وگوی اختصاصی با مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، توضیحاتی درباره این جشنواره ارائه نمود.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی، با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره شیخ طوسی، ابراز داشت: ترویج و تشویق فرهنگ پژوهشگری در المصطفی، شناسایی و ارزیابی تولیدات پژوهشی المصطفاییان، شناسایی و ارزیابی طلاب و کارکنان فعال در عرصه پژوهش در المصطفی، بهره‌برداری از پژوهش‌های انجام شده در حوزه های مورد نیاز المصطفی در داخل و خارج کشور، تقدیر از پژوهشگران برتر و مطالعه و پژوهش در یکی از مسائل جاری عرصه بین الملل در بخش فراخوان، از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره پژوهشی شیخ طوسی به شمار می آید.

وی درباره پیشینه برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: نخستین دوره جشنواره شیخ طوسی در سال ۷۶ برگزار شد و تاکنون ۲۲ دوره از این جشنواره برگزار گردیده است. یک دوره از جشنواره به صورت دوسالانه و دوره های دیگر به صورت سالانه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی ادامه داد: جشنواره شیخ طوسی، به ویژه در بخش فراخوان مقالات، یک همایش علمی و مورد تأیید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ((ISCاست. همچنین در سال جاری به دنبال آن هستیم که مقالات برگزیده در بخش فراخوان را در یکی از نشریات علمی- پژوهشی یا ترویجی داخل کشور به چاپ برسانیم.

وی، با اشاره به موضوع ویژه بخش فراخوان مقالات با عنوان «دین، دین داری و فضای مجازی»، شیوع بیماری کووید ۱۹ در فعالیت های دینی و فرهنگی را موثر دانست و گفت: با همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ در جهان، بسیاری از فعالیت ها و برنامه ها از فضای واقعی و ملموس، به فضای مجازی منتقل شد. حجم بسیاری از فعالیت ها در حال حاضر در فضای مجازی انجام می شود. دین، رفتارها و کنش های دینی  و آموزش های دینی نیز از این قاعده مستثنا نبوده اند. این امر فرصت ها و چالش‌هایی در پی داشته است؛ ما در این همایش به دنبال آن هستیم که ضمن تبیین ابعاد مختلف فعالیت های دینی در فضای مجازی، به بررسی این فرصت ها و چالش ها بپردازیمو با همفکری و هم اندیشی با نخبگان و فرهیختگان این عرصه، به راهکارهای بهره گیری از این فرصت ها و مقابله با چالش ها دست یابیم.

وی جشنواره شیخ طوسی را تشکیل یافته از دو بخش اصلی یا فراخوان آثار  و بخش ویژه یا فراخوان مقالات خواند و گفت: در بخش اصلی، همه المصطفاییان شامل طلاب و دانش آموختگان و خانواده‌های ایشان، استادان و کارکنان المصطفی می‌توانند آثار خود را اعم از تألیف و ترجمه کتاب، مقاله علمی، رساله دکتری، پایان نامه کارشناسی ارشد، سمینار دوره کارشناسی و حتی تحقیق پایان دوره آموزش زبان و معارف اسلامی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

دبیر جشنواره شیخ طوسی ادامه داد: در بخش فراخوان مقاله، محدودیتی وجود ندارد و همه نخبگان و فرهیختگان می‌توانند مقالات خود را با موضوع «دین، دین داری و فضای مجازی»، به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند. در بخش آثار، المصطفاییان فقط آثاری را می توانند ارسال کنند که در سال گذشته، یعنی سال ۱۳۹۹ منتشر شده باشد. همچنین در بخش فراخوان مقاله، تنها آثاری پذیرفته می شود که در نشریه دیگری منتشر نشده باشد.

معاون پژوهش پژوهشگاه بین المللی المصطفی، با اشاره به زمان بندی مهلت ارسال آثار به بیست و سومین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی، اظهار داشت: مهلت ارسال چکیده مقالات 30 مهر سال جاری و  ارسال اصل مقالات تا پایان آذرماه 1400 خواهد بود. همچنین مهلت ارسال بخش آثار نیز تا پایان مردادماه سال جاری است.

شایان ذکر است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیست و سومین جشنواره پژوهشی شیخ طوسی، می توانند به وب سایت این جشنواره به نشانی tousi.miu.ac.irمراجعه نمایند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل