حضور معاون پژوهشی جامعةالمصطفی(ص) در نمایندگی خراسان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید عبادی، معاون پژوهشی جامعةالمصطفی با حضور و بازدید از مجتمع‌ها، مدارس و مراکز نمایندگی المصطفی در خراسان در برنامه های متنوع پژوهشی این نمایندگی که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌ریزی شده است، حضور یافت. حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی در اولین روز حضور در مشهد مقدس در ساعات […]

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید عبادی، معاون پژوهشی جامعةالمصطفی با حضور و بازدید از مجتمع‌ها، مدارس و مراکز نمایندگی المصطفی در خراسان در برنامه های متنوع پژوهشی این نمایندگی که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌ریزی شده است، حضور یافت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی در اولین روز حضور در مشهد مقدس در ساعات ابتدایی صبح پنجشنبه با حضور در حرم مطهر رضوی میهمان ویژه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و نمایندگی المصطفی در خراسان بود.

وی سپس ضمن بازدید از بخش انتشارات، در آیین افتتاحیه کافه کتاب نمایندگی المصطفی در خراسان حضور یافت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی در ادامه همچنین ضمن دیدار با پژوهشگران برتر نمایندگی خراسان، در بازدید از پژوهشکده بین‌المللی امام رضا علیه السلام با رئیس و جمعی از دست اندرکاران این مرکز پژوهشی دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین در ادامه پس از بازدید از مدرسه عالی علوم انسانی برادران، با حضور در آیین سپاس از کتابداران، از زحمات همکاران شاغل در کتابخانه نمایندگی المصطفی در خراسان تقدیر نمود.

وی سپس با حضور در شورای علمی نمایندگی المصطفی در خراسان به بررسی امکان چاپ رساله دکتری یکی از طلاب کشور افغانستان با موضوع بررسی ارزش‌های اخلاقی از نگاه علامه طباطبایی (ره)، سیدقطب و رشید رضا در انتشارات المصطفی پرداخت.

حضور در جلسه ارائه گزارش معاونت پژوهشی و بررسی طرح‌ها و برنامه‌های هفته پژوهش نمایندگی خراسان و دیدار با اساتید هیأت علمی، اساتید همکار، مدیران و دبیران پژوهشی گروه‌های علمی، سایر برنامه‌های امروز معاون پژوهشی جامعة المصطفی در روز اول سفر به مشهد و حضور در نمایندگی المصطفی در خراسان بود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی در دومین روز حضور در مشهد مقدس، ضمن بازدید از مجتمع آموزش عالی خواهران و مدارس عالی قرآن و حدیث و فقه و اصول برادران با مدیران انجمن‌ها و پژوهشگران برتر نمایندگی المصطفی در خراسان دیدار و گفتگو کرد.

فضایی صمیمانه با محوریت بخشی به سرانه علمی طلاب در مشهد حاکم است

در آخرین جلسه این سفر، معاون پژوهشی جامعةالمصطفی در نشست با رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان ضمن ابراز رضایت و خرسندی از ابعاد کمی و کیفی فعالیت های پژوهشی در این نمایندگی اظهار داشت:به حمدالله بازدید بسیار خوب و اثرگذاری بود و فضایی صمیمانه و دلسوزانه با محوریت بخشی به سرانه علمی طلاب در مشهد حاکم است.

مزیت پایدار هر نمایندگی باید شناسایی شود

وی افزود: ما باید در هر نمایندگی مزیت پایدار آن نمایندگی را شناسایی کنیم چرا که این مسئله موجب جهت دهی مثبت در بحث بودجه می‌گردد و شناسایی این مزیت با کمک خود نمایندگی صورت می‌پذیرد.

نمایندگی‌ خراسان ‌از حیث مدیریت پژوهشی، سخت افزار و نرم افزار بسیار غنی است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی خاطر نشان کرد: مزیت ها وابسته به عوامل مختلف است. بعد از قم در کلان المصطفی مشهد است و به تبع آن اداره این نمایندگی نیز کار بسیار بزرگی است و نمایندگی‌ خراسان ‌از حیث مدیریت پژوهشی، سخت افزار و نرم افزار بسیار غنی است.

وی تصریح کرد: یکی از مزیت‌های نمایندگی خراسان نسبت به سایر نمایندگی‌ها ایجاد مرکز پژوهشی پیوسته در این نمایندگی است.

معاون پژوهشی المصطفی تأکید کرد: تقاضای ما از همه بخش‌های المصطفی اعم از اساتید، اعضای هیأت علمی، طلاب و پژوهشگران این است کتاب‌هایشان را در انتشارات المصطفی چاپ کنند.

در این جلسه که پیرامون ارزیابی نمایندگی خراسان، بازنگری در شیوه مکاتبات، شیوه تجهیز انجمن‌ها، تقویت ابعاد پژوهشی مدارس پیوسته، نمایشگاه‌های هفته پژوهش، انجمن ها و رسانه و مباحث بودجه‌ای برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح رئیس نمایندگی خراسان با تقدیر از حضور معاون پژوهشی المصطفی و هیأت همراه به این نمایندگی ضمن معرفی تکمیلی از فعالیت‌ها و گستره کمی و کیفی و تعاملات پژوهشی در نمایندگی خراسان در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم که این بازدیدها و حضور مسئولان عالی رتبه پژوهشی المصطفی در نمایندگی خراسان موجبات تعاملات هرچه بیشتر و بهتر این نمایندگی را با ستاد مرکزی فراهم آورد.

وی افزود: همچنین تقاضای ما از معاونت پژوهش المصطفی این است که ضمن تأمین سایر بسترها و زیرساخت‌های لازم برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی در نمایندگی خراسان در حوزه تامین محتوا برای جهاد تبیین ورود نموده و این نیاز جدی ما را در این مسئله در اولویت قرار دهد.

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان ادامه داد: همچنین ساز وکاری طراحی شود تا ما بتوانیم فعالیت های افراد فعال در قرارگاه جهاد تبیین را در رتبه بندی پژوهشی ایشان لحاظ کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: این نمایندگی در همه ایام سال به ویژه در مناسبت های خاص ملی و مذهبی در کنار نمایشگاه دائم محصولات انتشارات، نمایشگاه تازه های نشر و نمایشگاه آثار چاپ شده نمایندگی توسط انتشارات، سالانه در سه نمایشگاه‌ برگزار شده توسط معاونت پژوهش المصطفی، حوزه علمیه خراسان و نمایشگاه داخلی نمایندگی به صورت حضوری و مجازی به صورت همزمان به فعالیت می پردازد که این مسئله نیازمند تأمین منابع مالی و محتوای متناسب و مجزا برای هر یک از این نمایشگاه‌ها است.

مشاهده گزارش تصویری