دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با نماینده المصطفی در خراسان

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان، با نماینده المصطفی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در سالروز میلاد امام رضا(علیه السلام) دکتر بیژن نوباوه نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به همراه حجت الاسلام والمسلمین جلالی، دکتر یزدی خواه و دکتر راستینه به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، با حضور در نمایندگی المصطفی در خراسان با حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح رییس نمایندگی خراسان و جمعی از معاونان و مدیران این نمایندگی دیدار و کفتگو کردند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین صالح ضمن معرفی فعالیت‌ها وبرنامه های علمی فرهنگی المصطفی در داخل و خارج از کشور اظهار داشت: رسالت المصطفی ابلاغ پیام دین و تربیت کادر علمی و فرهنگی برای جهان اسلام است.

وی افزود: امروز به برکت فارغ التحصیلان جامعةالمصطفی پرچم اسلام ناب مبتنی بر تقریب و عقلانیت در سراسر عالم برافراشته شده است.

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با معرفی برش‌هایی از فعالیت المصطفی در عرصه بین‌الملل ادامه داد: المصطفی بیش از هر مرکز دیگری در کشور، موجبات توسعه و فرهنگ، ادب و زبان فارسی را در سایر کشورها فراهم آورده و ده ها هزار نفر را در سراسر جهان با زبان فارسی ومنابع علمی به این زبان آشنا ساخته است.

وی تصریح کرد: امروز المصطفی در جایگاه علمی و تولید علم مورد وثوق عمده دانشگاه‌های همسو بوده و دارای تعاملات وهمکاری های عمومي و برگزاری ده ها همایش در طول سال با مراکز علمی و آکادمیک در سطح جهان است و بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب المصطفی زمینه ساز رشد و ارتقاء علمی و تحقق تمدن نوین اسلامی در دوران معاصر است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح خاطرنشان کرد: امروز به برکت المصطفی و با استمداد از ظرفیت زبانی و ترجمانی طلاب غیرایرانی بزرگترین رویداد تمدنی در طول تاریخ اسلام در قالب ترجمه و نشر منابع اصیل اسلام ناب به زبان های زنده دنیا رقم زده شده است.

در این دیدار همچنین نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار با ارایه گزارشی از ارجاعات به تولیدات علمی کشورهای رتبه‌دار در این زمینه اظهار داشت: امروز مسئله‌یابی و نیازسنجی منطقه‌ای در تولید مقالات و کاربردی‌سازی علوم تولیدی و مسئله محوری باید در دستور کار جدی قرار بگیرد.

وی افزود: ما آماده‌ایم تا از المصطفی حمایت کنیم چرا که امروز المصطفی این ظرفیت را دارد تا با استفاده از ظرفیت طلاب غیرایرانی هویت اسلامی وحوزوی را در عرصه بین الملل تقویت کند.