ضرورت ایستادگی و مقاومت فلسطینیان در برابر ظلم رژیم صهیونیستی

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که جریان فلسطین از 7 اکتبر آغاز شده است اما این گونه نیست، 7 اکتبر یک طوفان و یک برخاستن در برابر ظلمی است که در دل‌های فلسطینیان باقی مانده است و مسئله فلسطین به سال 1947 و تشکیل رژیم غاصب در این سرزمین بر می‌گردد.

حجت الاسلام ناصر رفیعی رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ سیره و تمدن اسلامی جامعه المصطفی در پانزدهمین وبینار طوفان الاقصی که به همت معاونت امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: جریان ظلم، ظالم و مظلوم از آغاز تاریخ بشر وجود داشته است و آیات متعددی از قرآن کریم برای آگاهی مظلومان آمده که توصیه می‌کند تا از حق خود دفاع کنند چراکه پذیرش ظلم در اسلام ممنوع است.

وی افزود: از سوی دیگر قرآن کریم در پایان سوره شعراء به سایر انسان ها می‌گوید که از مظلومان دفاع کنید و در مقابل ظالم بیاستید. مردم فلسطین به مصداق این آیات قرآنی مظلومانی هستند که مقابل ظالمان ایستادگی می‌کنند.

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که جریان فلسطین از ۷ اکتبر آغاز شده است اما این گونه نیست، ۷ اکتبر یک طوفان و یک برخاستن در برابر ظلمی است که در دل‌های فلسطینیان باقی مانده است و مسئله فلسطین به سال ۱۹۴۷ و تشکیل رژیم غاصب در این سرزمین بر می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: امروز دیگر همه دنیا می‌دانند که حق با فلسطین است و اسرائیل یک رژیم جنایتکار و غاصب است، چراکه مسئله فلسطین یک مسئله شفاف، عقلی، فطری و تاریخی است و نیازی به اثبات ندارد و در تاریخ معاصر به وقوع پیوسته است.

رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ سیره و تمدن اسلامی جامعه المصطفی تصریح کرد: این رژیم غاصب باریکه ای را به نام نوار غزه به دست فلسطینیان داده اند و اگر تنها بخواهیم اخبار را بررسی کنیم می‌بینیم که روزانه تعدادی از مردم این سرزمین کشته و هزارن زن و کودک و مرد جوان زندانی می‌شوند بنابراین اگر فلسطینیان با رژیم صهیونیستی برخورد می‌کنند، حق مسلمشان است.

حجت الاسلام رفیعی اظهار کرد: امروز اگر یک انسان بی طرفی مسئله فلسطین را دنبال کند متوجه می‌شود که عملیات طوفان الاقصی حق مردم غزه است و همه تلاش های تبلیغاتی که به نفع اسرائیل می‌شود، به ضرر این رژیم تمام شده است چراکه در خیابان های کشورهای متعدد اروپایی، آمریکایی و حتی در تلاویو مردم به دفاع از فلسطین برخواسته اند و این حرکت در طول ۷۰ سال اخیر بی سابقه بوده که اینگونه پرچم فلسطین بر افراشته شود و مردم نسبت به اسرائیل ابراز انزجار می‌کنند.

وی با بیان اینکه کشتن هزاران زن و کودک نشانه ضعف رژیم صهیونیستی به حساب می‌آید، گفت: در هیچ برهه ای از تاریخ حتی واقعه کربلا کشتن بی دفاعان از جمله زنان و کودکان مورد پذیرش نبوده و هیچ پیروزی را برای جبهه دشمن به ارمغان نیاورده است در واقع باید گفت که اقتدار به این نیست که زنان و کودکان را بمباران کنید.